نحوه جلوگیری از آسیب پذیری بارگذاری فایل وردپرس

نحوه جلوگیری از آسیب پذیری آپلود فایل وردپرس

حتی کوچکترین آسیب پذیری ها در سایت وردپرس شما می توانند به راحتی توسط هکرها مورد سوء استفاده قرار گرفته و برای ربودن کل وب سایت شما استفاده شوند. این می تواند از طریق سرقت داده ها ، ارسال هرزنامه یا حتی صفحات مخدوش آسیب جدی وارد کند.همچنین ناگفته نماند که اگر مشخص شود سایت شما به خطر افتاده است ، در لیست سیاه گوگل قرار می گیرید.

به همین دلیل است که پاکسازی سایت از هکرها و جلوگیری از هرگونه آسیب پذیری بارگذاری پرونده باید در سرلوحه کار شما قرار گیرد. برای بهبود امنیت کلی سایت خود ، اقداماتی مانند بررسی اینکه آیا سایت شما به خطر افتاده است را انجام دهید.

در این مقاله ، ما به برخی از نکات اصلی در مورد نحوه جلوگیری از آسیب پذیری بارگذاری فایل در امنیت سایت وردپرس خود می پردازیم.

آسیب پذیری آپلود فایل چیست؟

آسیب پذیری بارگذاری فایل چیست؟

به طور کلی آسیب پذیری های آپلود فایل یکی از شایع ترین خطرات امنیتی است که امروزه سایت های وردپرس با آن روبرو هستند.

اشکال اولیه آسیب پذیری های آپلود محلی و از راه دور هستند. آسیب پذیری های محلی جایی است که یک برنامه دارای آسیب پذیری امنیتی است که به کاربران با نیت بد اجازه می دهد فایل های مخرب را بارگذاری و اجرا کنند. در همین حال ، آسیب پذیری از راه دور زمانی رخ می دهد که کاربر از یک برنامه برای ردوبدن کردن فایل های از راه دور از اینترنت استفاده می کند و سپس آن فایل را به صورت محلی ذخیره می کند.

Contact 7 یک افزونه بسیار محبوب وردپرس است که به کاربران این امکان را می دهد که چندین فرم تماس مختلف را در یک سایت یا وبلاگ اضافه کنند.

با این حال ، یک آسیب پذیری بارگذاری فایل محلی کشف شد که هکرها می توانند فایل های مخرب را در نسخه 5.3.1 و هر نسخه قدیمی تر فرم 7 بارگذاری کنند ، با این فرض که افزونه بارگذاری فایل را فعال کرده باشد.

نمونه ای از آسیب پذیری بارگذاری فایل از راه دور ، آسیب پذیری TimThumb بود که از سال 1390 تا 1393 مشکل بزرگی را ایجاد کرد. TimThumb یک اسکریپت PHP است که معمولاً برای تغییر اندازه تصاویر در سایت های وردپرس استفاده می شد. این آسیب پذیری به مجرمان سایبری اجازه می دهد فایل های PHP را با استفاده از افزونه در وب سایت ها یا وبلاگ ها بارگذاری کنند ، که به آنها اجازه می دهد تصاویر کوچک در سایت ها ایجاد کنند. هر بار که فایل تصویر کوچک درخواست می شد ، کد مخرب PHP قابل اجرا بود.

هر دو آسیب پذیری بارگذاری فایل محلی و از راه دور یک تهدید عمده برای سایت شما هستند زیرا می توانند به هکرها این امکان را بدهند که بدافزارها را بارگذاری کنند ، وبلاگ یا سایت شما را تحت کنترل خود درآورند ، هرزنامه ها را بارگذاری کنند یا وب سایت شما را نیز به طور کامل خدشه دار کنند. این نوع حملات نه تنها می تواند شهرت تجاری شما را از بین ببرد ، بلکه می تواند خسارت مالی هنگفتی نیز به همراه داشته باشد.

با در نظر گرفتن این موارد ، در اینجا سه ​​مورد است که می توانید برای جلوگیری از آسیب پذیری های بارگذاری فایل برای محافظت موثرتر از سایت خود انجام دهید.

1. همیشه آخرین نسخه وردپرس را اجرا کنید

یکی از بزرگترین دلایلی که صاحبان سایت با هکرها یا حملات سایبری عمومی دچار مشکل می شوند این است که آنها نسخه قدیمی وردپرس را اجرا می کنند. با به روزرسانی وردپرس خود به آخرین نسخه در صورت امکان ، می توانید نفوذ هکرها به سایت شما را بسیار دشوارتر کنید.

به روز نگه داشتن سایت وردپرس یک قانون کلی عالی برای بهبود همه جنبه های سایت شما مانند سرعت است. به عنوان مثال ، یک ثانیه اضافی از زمان بارگذاری می تواند باعث کاهش 7 درصدی در تبدیل ، 11 درصدی در بازدید صفحات و 16 درصدی در رضایت مشتری شود.

در حقیقت ، به روزرسانی نکردن سایت وردپرس به آخرین نسخه ، تنها به موفقیت شما و جلوگیری از حملات سایبری آسیب می رساند.

هر بار که یک بروزرسانی جدید وردپرس منتشر می شود ، سوراخ های ورود هکر ها کمتر می شوند و امنیت کلی بهبود می یابد. با این حال ، اجرای نسخه قدیمی تر وردپرس به این معنی است که شما نسخه ای را اجرا می کنید که هکرها به آن عادت کرده اند.

حملات سایبری ممکن است اتفاق بیفتد زیرا مسئولان آنها برای بررسی نقاط ضعف وقت می گذارند. متأسفانه همه این نقاط ضعف به دلیل افزونه هایی نیست که در سایت خود نصب کرده اید. برخی از این نقاط ضعف کاملاً از کنترل شما خارج است ، به همین دلیل است که وردپرس دائماً نسخه های جدیدی ارائه می دهد. این نسخه ها ضعف هایی را که خارج از کنترل شما هستند به حساب می آورند و آنها را وصله می کنند تا نیازی به نگرانی در مورد یکپارچگی سایت خود نداشته باشید.

2. افزونه ها و قالب ها را به روز کنید

افزونه ها و تم ها را به روز کنید

در مورد به روزرسانی افزونه و قالب های وردپرس به آخرین نسخه غفلت نکنید. افزونه های قدیمی اغلب می توانند به عنوان روشی برای آسیب پذیری های بارگذاری فایل محلی استفاده شوند. این امر به ویژه در مورد فرم های تماس ، نظرات و سایر افزونه هایی که امکان ارسال پیش فرض را فراهم می آورند صادق است.

توسعه دهندگان افزونه و تم ، زمان زیادی را صرف بررسی کار خود می کنند تا مشخص شود آیا نگرانی های امنیتی وجود دارد یا خیر. و اگر آنها یکی را پیدا کردند ، مشکل را با یک به روز رسانی وصله می کنند. با ایمن نگه داشتن همه افزونه ها و موضوعات مرتبط با سایت خود ، می توانید خطر آسیب پذیری آپلود فایل را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

یک اقدام اضافی که می توانید فراتر از به روز رسانی افزونه ها و موضوعات موجود در سایت خود انجام دهید ، بررسی گزارشات حسابرسی است تا ببینید چه کسی به سایت شما دسترسی پیدا کرده است. می توانید افزونه را به طور کامل حذف کنید یا ببینید آیا به روزرسانی وجود دارد که بتواند مشکل را قبل از بدتر شدن برطرف کند.

در مورد قالب ها، به روز رسانی آنها می تواند از امنیت کلی شما نیز محافظت کند. یک مزیت دیگر این است که شما حتی نیازی به نگرانی در مورد از دست دادن سفارشی سازی با به روز رسانی برای اکثر موضوعات ندارید. یکی از ساده ترین و در عین حال موثرترین روش ها برای محافظت از سایت شما در برابر هکرها این است که همه جنبه های سایت خود را تا حد ممکن به روز نگه دارید.

3. یکی از بهترین افزونه های امنیتی را نصب کنید

افزونه ها آسیب پذیری خاصی برای سایت های وردپرس هستند. آیا می دانستید که از هر صد وب سایت به احتمال زیاد در هر هفته به بدافزار آلوده شده است؟ دلیل اصلی این امر عدم وجود افزونه های ایمن است.

افزونه های امنیتی وردپرس به عنوان یک فایروال عمل می کند که از سایر افزونه های وب سایت شما محافظت می کند و از احتمال نقض اطلاعات جلوگیری می کند. به عنوان مثال ، WordFence که شامل یک فایروال داخلی است تا مانع از رسیدن ترافیک مخرب به سایت شما شود.

 ممکن است تعدادی آسیب پذیری در افزونه هایی که استفاده می کنید وجود داشته باشد ، اما اگر هکرها نتوانند از موانع امنیتی عبور کنند ، هرگز نمی توانند از این حفره ها سوء استفاده کنند.

برخی از افزونه ها مزایایی مانند اسکنرها یا پاک کننده ها را ارائه می دهند که می تواند مشکلات را قبل از جدی شدن تشخیص داده و از آنها جلوگیری کند. یک مثال عالی MalCare است که یک اسکنر سایت قدرتمند ارائه می دهد که باعث کند شدن سرعت سایت شما نمی شود.

این نوع افزونه های امنیتی فرآیند اسکن و تمیز کردن را کاملاً خودکار می کنند. بنابراین شما می توانید بنشینید و بر مدیریت سایت خود تمرکز کنید ، نه اینکه وقت خود را صرف نگرانی درباره هکرها کنید. همچنین مطمئن شوید که افزونه هایی را برای دستگاه های تلفن همراه که برای کمک به اجرای سایت وردپرس خود استفاده می کنید اضافه کنید.

 این امر به ویژه توسط بسیاری از مدیران سایت های مبتدی نادیده گرفته می شود. هر 39 ثانیه یک حمله جدید به دستگاه تلفن همراه انجام می شود ، که ضرورت محافظت از هر دستگاه تلفن همراه شخصی یا تجاری را که استفاده می کنید نیز برجسته می کند.

هم برای دسکتاپ و هم برای موبایل ، فقط توجه داشته باشید که مراقب باشید افزونه های با کیفیت پایین ، قدیمی یا افزونه هایی با قابلیت تکراری نصب نکنید. به عنوان مثال افزونه های SEO متعدد می توانند آسیب بیشتری را به همراه داشته باشند.

 این امر به این دلیل است که هر بار که یک افزونه جدید دارید ، درخواست های پایگاه داده جدید و درخواست های HTTPS را ارسال می کنید ، که می تواند بر سرعت و عملکرد سایت شما تأثیر بگذارد.

 بنابراین در انتخاب افزونه های خاصی که برای آپلود انتخاب می کنید بسیار دقت کنید. اطمینان حاصل کنید که هر افزونه جدید مشکل خاصی را حل می کند که افزونه موجود شما ندارد.

هکرها همیشه در اینترنت وجود خواهند داشت. حملات سایبری چیزی است که برای همیشه باید با آن مقابله کرد ، اما به روز نگه داشتن سایت وردپرسی شما می تواند این حملات را کاهش دهد.

از آموزش راضی بودین ؟
+1
0
+1
2
+1
0

سلام👋، من امید نوروزی هستم

ابتدا با وردپرس آشنا شدم و بعد از مدتی علاقه به برنامه نویسی پیدا کردم و حالا عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم

شاهکار جدید سازنده قالب وودمارت

قالب فروشگاهی با دمو دیجی کالا و اکالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *