بهینه سازی SEO برای Slugs وردپرس

بهینه سازی SEO برای Slugs وردپرس

ممکن است کلمه slug را در راهنماهای SEO وردپرس یا مقاله هایی با نکاتی در مورد بهبود ترافیک سایت خود خوانده باشید. اما آیا واقعاً می دانید slug چیست؟

امروز ما به همه سوالاتی که ممکن است درمورد slug وردپرس ، نحوه تنظیم یا ویرایش slugs خود در وردپرس ، و همچنین نحوه استفاده از slug های SEO برای رتبه بندی بهتر در نتایج جستجو پاسخ خواهیم داد. بیایید شروع کنیم!

Slug چیست؟

از ابتدا ، بیایید مطمئن شویم که می دانید Slug وردپرس چیست. هنگام ایجاد یک پست در وردپرس ، آدرس پست به طور خودکار بر اساس عنوان شما ایجاد می شود.

لینک های ثابت در برابر Slugs

ممکن است با وردپرس گیج کننده شود زیرا پیوند ثابت شما یک URL است و یک slug نیز یک URL است. اما لینک های ثابت و Slugs یکسان نیستند.در اینجا یک مقایسه سریع از این دو است.

پیوند ثابت به ساختار آدرس شما است و مشخص می کند چه لینک ها در وب سایت خود ساخته شده است. پیوندهای ثابت از طریق تنظیمات> پیوندهای ثابت تنظیم می شوند .

Slug آخرین بخش از آدرس اینترنتی شما است که صفحه خاصی را در یک وب سایت مشخص می کند. Slug ها بر اساس هر صفحه ، پست یا طبقه بندی تنظیم می شوند.

نحوه تنظیم و ویرایش یک Slug در وردپرس

تغییر Slugs وردپرس بسیار آسان است. با این حال ، بسته به این که می خواهید اسلاگ را برای چه چیزی تغییر دهید ، روند کمی متفاوت است. در اینجا چند اشکال رایج وجود دارد که ممکن است بخواهید آنها را ویرایش کنید.

پست Slug

هنگامی که یک پست جدید ایجاد می کنید یا یک پست قدیمی را ویرایش می کنید ، آدرس پیوند ثابت را درست در زیر عنوان خواهید دید. به طور پیش فرض وردپرس عنوان کامل پست شما را با خط تیره در پر کردن فاصله ها اضافه می کند. به سادگی بر روی دکمه “ویرایش” کلیک کنید تا slug را برای پست خود سفارشی یا تغییر دهید.

صفحه Slug

مشابه پست ها ، هنگام ایجاد یک صفحه جدید یا ویرایش یک صفحه قدیمی ، می توانید قسمت slug را درست زیر عنوان پیدا کنید. وردپرس به طور خودکار عنوان صفحه کامل شما را به عنوان slug پر می کند.

دسته بندی slug

به طور پیش فرض دسته ها از نام شما که به عنوان slug وارد می کنید استفاده می کنند ، یا می توانید یک slug سفارشی وارد کنید.معمولاً نام دسته بندی شما برای شروع کوتاه و خاص است و نیازی به تغییر آنها ندارید.

برچسب زدن Slug

برچسب زدن وردپرس

برچسب ها درست مانند دسته ها کار می کنند و از نام برچسب به عنوان slug استفاده می کنند. البته می توانید این را سفارشی کنید ، اما اغلب اوقات لازم نیست.

نویسنده Slug

وردپرس به طور پیش فرض از نام کاربری نویسنده به عنوان slug استفاده می کند. این یک ویژگی اصلی است که در وردپرس تعبیه شده است.

در حال حاضر هیچ راهی برای ویرایش یا سفارشی سازی خطای نویسنده به جز ایجاد یک کاربر جدید با نام کاربری جدید وجود ندارد. بنابراین اگر می خواهید تغییراتی در ضربات نویس ایجاد کنید ، باید از یک افزونه استفاده کنید. یک گزینه افزونه Edit Author Slug رایگان است که به شما امکان می دهد هم ساختار پیوند ثابت (نویسنده / قسمت آدرس url) و هم slug (نام کاربری) صفحات نویسنده را تغییر دهید.

چگونه SEO را بهینه سازی Slugs وردپرس کنیم

حالا که فهمیدید slug چیست و چگونه آن را تغییر دهید ، بیایید به SEO slug بپردازیم. در اینجا چند نکته سریع و آسان وجود دارد که می توانید از آنها برای تمیز نگه داشتن و بهینه سازی شاخه های وردپرس خود استفاده کنید.

1. از کلمات کلیدی در Slugs استفاده کنید

کلمات کلیدی بخش عظیمی از سئو هستند ، بنابراین باید منطقی باشد که اگر می خواهید سئو را بهینه کنید ، باید از کلمات کلیدی استفاده کنید.

2.Slugs ها را کوتاه و مرتبط نگه دارید

ساده و دقیق صحبت کنید. شما می خواهید slug آدرس اینترنتی شما برای کاربران در صورتی که بخواهند به آن پیوند داده شوند به راحتی به خاطر سپرده شود و همچنین برای ربات های موتور جستجو هنگام خزیدن سایت شما آسان باشد. Slug باید مربوط به عنوان پست و کلمات کلیدی مورد نظر شما باشد – به هر حال هیچ کدام نباید طولانی باشد.

3. کلمات پر کننده و غیر ضروری را حذف کنید

با توجه به آخرین نکته ، می توانید با حذف کلمات توقف یا کلمات غیر ضروری به راحتی slug ها را کوتاه کنید. آن ها را به صورت مختصر بنویسید – فقط کلماتی را که برای رساندن منظور خود نیاز دارید حفظ کنید.

4. در آینده از تعویض slug خودداری کنید

هنگامی که یک پست ، صفحه ، دسته یا هر چیز دیگری را منتشر می کنید ، بهتر است آن را بگذارید. اگر نشانی اینترنتی قدیمی خود را به درستی به آدرس جدید خود هدایت نکنید ، ایجاد تغییرات در آینده می تواند منجر به 404 خطا شود.

 با این نکات شما باید بتوانید url های سایت خود را برای سئو بهینه کنید:

  1. از کلمات کلیدی استفاده کنید
  2. slug ها را کوتاه نگه دارید
  3. کلمات غیر ضروری (یا متوقف) را بردارید
  4. از تعویضslug خودداری کنید
از آموزش راضی بودین ؟
+1
1
+1
0
+1
0

سلام👋، من امید نوروزی هستم

ابتدا با وردپرس آشنا شدم و بعد از مدتی علاقه به برنامه نویسی پیدا کردم و حالا عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم

شاهکار جدید سازنده قالب وودمارت

قالب فروشگاهی با دمو دیجی کالا و اکالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *