LearnDash Review: بهترین افزونه LMS وردپرس؟

LearnDash Review – بهترین افزونه LMS وردپرس؟

آیا از LearnDash برای ایجاد محتوای دوره آنلاین با وردپرس استفاده می کنید؟

LearnDash یک افزونه LMS وردپرس محبوب است که هم برای موسسات جدی دانشگاهی ، هم برای سازندگان دوره های انفرادی و هم برای هر کس در این بین کار می کند.

این می تواند به شما در ایجاد دوره های نامحدود ، افزودن درس ها و موضوعات نامحدود ، امتحان فراگیران خود ، نیاز به تکالیف و غیره کمک کند. همچنین شامل ویژگی های داخلی برای دریافت هزینه دسترسی یکبار یا مکرر و همچنین ویژگی های پیشرفته مانند دوره پیش نیازها و موارد دیگر

به طور کلی ، در مورد افزونه های LMS وردپرس ، قطعاً یکی از گزینه های برتر است. و در بررسی عملی LearnDash ما قصد داریم نگاهی دقیق به شما داشته باشیم تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا این افزونه برای شما مناسب است یا خیر.

در اینجا نحوه بررسی تجربیات LearnDash خود آورده شده است:

 • نظراتی در مورد انواع کاربرانی که می توانند از LearnDash بهره مند شوند
 • نگاهی عملی به نحوه کار LearnDash
 • هفت مزیت و دو منفی LearnDash
 • سوالات متداول درباره LearnDash
 • افکار نهایی

افزونه LearnDash چگونه کار می کند

در این بخش ، ما یک نمای کلی از نحوه ایجاد محتوای دوره با LearnDash به شما می دهم. سپس ، در بخش بعدی ، برخی از جوانب مثبت و منفی را مشخص می کنم.

تنظیمات اولیه افزونه LearnDash

هنگامی که LearnDash را برای اولین بار فعال می کنید ، یک راهنمای bootcamp راه اندازی می کند تا تمام اقدامات لازم برای راه اندازی LearnDash را به شما نشان دهد. هر مرحله شامل یک مقاله ویدیویی و متنی است و می توانید آنها را به عنوان کامل علامت گذاری کنید:

راه اندازی LearnDash

به طور کلی ، ما فکر می کنم این بسیار راحت است زیرا به شما کمک می کند مطمئن شوید که چیز مهمی را از دست نداده اید.

ایجاد دوره در افزونه LearnDash

اولین قدم شما اضافه کردن یک دوره است. هر دوره می تواند شامل دروس ، موضوعات ، آزمون ها ، تکالیف و غیره نامحدود باشد.

وقتی دوره ای ایجاد می کنید ، ویرایشگر بلاک وردپرس بومی (برای محتوای صفحه فهرست دوره ها) و همچنین زبانه هایی در بالا برای پیکربندی گزینه های اضافی را مشاهده خواهید کرد:

ایجاد کننده دوره

استفاده از Course Builder در LearnDash

سازنده دوره یکی از مفیدترین ویژگی ها در LearnDash است زیرا به شما امکان می دهد ساختار درس ها ، موضوعات ، آزمون ها و موارد دیگر را با استفاده از یک رابط ساده کشیدن و رها کردن تنظیم کنید.

درس ها بلوک اصلی دانش هستند و سپس می توانید درس ها را به موضوعات تقسیم کنید.

می توانید از دکمه ها برای افزودن درس ها ، موضوعات و آزمون های جدید استفاده کنید و سپس موارد را بکشید و رها کنید تا آنها را در صورت نیاز دوباره تنظیم کنید:

LearnDash بررسی دوره های کشیدن و رها کردن دوره آموزشی

افزودن درس/دوره در افزونه LearnDash

هنگامی که ساختار سطح بالای دوره خود را با استفاده از سازنده اضافه کردید ، می توانید ویرایشگرها را برای دروس/موضوعات جداگانه باز کنید تا محتوای آن واحدها را اضافه کنید.

هنگامی که یک درس/موضوع اضافه می کنید ، می توانید محتوا را با استفاده از ویرایشگر بلوک معمولی وردپرس اضافه کنید. همچنین یک کادر مفید محتوای مرتبط در نوار کناری دریافت خواهید کرد تا به شما نشان دهد چگونه این واحد با موضوعات دیگر مطابقت دارد:

آموزش LearnDash

در برگه تنظیمات ، همچنین می توانید یک فیلم اختصاصی را که کاربران باید برای تکمیل درس مشاهده کنند ، اضافه کنید و همچنین ویژگی های دیگری مانند:

 • مطالب درس
 • تکالیف
 •  LearnDash از SCORM و Tin Can API (xAPI) برای پیاده سازی های سنگین پشتیبانی می کند. ویژگی ProPanel نیز برای موسسات دانشگاهی مناسب است ، زیرا مدیریت تکالیف سریع ، ویژگی های ایمیل و اطلاعات/تجزیه و تحلیل دقیق تر فراگیران را ارائه می دهد.با این حال ، LearnDash همچنین می تواند برای استفاده های کوچک تر نیز موثر باشد.به عنوان مثال ، اگر شما یک مدرس دوره انفرادی هستید ، LearnDash می تواند به شما کمک کند محتوای دوره رایگان یا پولی را ایجاد کرده و به اعضای خود ارائه دهید ، که این امر راه حلی عالی برای کسب درآمد از سایت شما با دوره های آنلاین است.همچنین می تواند برای مشاغلی که مایل به ارائه آموزش به کارکنان هستند مفید باشد. می توانید از LearnDash برای راه اندازی کارمند یا گواهینامه کارکنان استفاده کنید و پیشرفت کارکنان خود را پیگیری کنید تا مطمئن شوید تمام مطالب آموزشی مربوطه را تکمیل کرده اند.روی هم رفته ، شما روش های مختلفی برای استفاده از LearnDash دارید ، به همین دلیل یکی از برترین افزونه های LMS وردپرس است.

افزودن یک مسابقه

برای افزودن مسابقه ، یک سازنده مسابقه اختصاصی دریافت خواهید کرد که بسیار شبیه ساز دوره کار می کند.

می توانید سوالات متفاوتی را اضافه کرده و از کشیدن و رها کردن ترتیب آنها استفاده کنید:

بررسی سازنده مسابقه LearnDash

اگر به برگه تنظیمات بروید ، می توانید گزینه های پیشرفته تری مانند نمره قبولی ، تکرار مجدد ، تصادفی شدن ترتیب سوال ، گواهی مسابقه ، زمان سنج مسابقه و موارد دیگر را پیکربندی کنید.

راه اندازی دسترسی به دوره

پس از افزودن و سازماندهی محتوای دوره خود ، مرحله بعدی کنترل دسترسی به دوره خود است ، که می توانید از تنظیمات دوره انجام دهید.

شما پنج گزینه دارید:

 • باز – همه می توانند به دوره دسترسی داشته باشند. در سایت شما عمومی است.
 • رایگان – دوره رایگان است ، اما افراد باید ثبت نام کرده و برای آن ثبت نام کنند.
 • اکنون بخرید -افراد برای دسترسی هزینه ای یکبار پرداخت می کنند.
 • اشتراک– افراد هزینه دسترسی را برای دسترسی پرداخت می کنند.
 • بسته – شما باید به صورت دستی زبان آموزان را اضافه کنید.

همچنین می توانید محدودیت های دیگری مانند پیش نیازهای دوره و انقضای دسترسی تنظیم کنید:

تنظیمات دوره LearnDash

و این یک نگاه کلی سطح بالا به نحوه ایجاد دوره با LearnDash است. البته ، ما تقریباً همه ویژگی ها را پوشش نداده ایم ، زیرا گزینه های کوچک زیادی وجود دارد. اما شما باید ایده خوبی از نحوه عملکرد آن داشته باشید.

7 مزایا و 2 معایب از LearnDash

اکنون ، بیایید به برخی از کارهایی که LearnDash به خوبی انجام می دهد و برخی از نقاط ضعف آن بپردازیم.

مزایای LearnDash

1. سازگار با کشیدن و رها کردن کاربر پسند

ما در دوره آموزشی سازنده دوره را به شما نشان داده ایم ، اما ارزش برجسته شدن مجدد آن را دارد زیرا این ویژگی بسیار مفیدی است.

LearnDash بررسی دوره های کشیدن و رها کردن دوره آموزشی

وقتی درس ها ، موضوعات و امتحانات زیادی دارید ، تصور اینکه چگونه همه چیز در کنار هم قرار می گیرد و پیشرفتی که دانش آموزان شما در حین گذراندن دوره دنبال می کنند ، دشوار است.

داشتن رابط سازنده دوره نه تنها به راحتی می بیند که چگونه همه چیز مناسب است ، بلکه به شما امکان می دهد به راحتی با استفاده از کشیدن و رها کردن تغییراتی ایجاد کنید.

همچنین به طور کلی سرعت دوره شما را افزایش می دهد زیرا به راحتی می توانید ویرایشگران همه محتوای دوره را از یک نقطه باز کنید.

2. تجربه یادگیری Front-End

وقتی به افزونه های LMS فکر می کنید ، تمرکز بر روی تمام ویژگی های پشتیبان آسان است. آنها مطمئناً مهم هستند ، اما همچنین بسیار مهم است که در مورد تجربیاتی که دانش آموزان شما در پیش رو خواهند داشت فکر کنید.

LearnDash این مورد را نادیده نمی گیرد و یکی از بهترین تجربه های پیش رو را ایجاد کرده است. فراگیران به همراه ویژگی های مفید مانند نوارهای پیشرفت ، جداول مطالب و غیره از یک رابط کاربری بسیار خوب بدون حواس پرتی برخوردار می شوند.

طراحی پیش فرض LearnDash

در اینجا بسیاری از ویژگی های مفید را دریافت می کنید ، از جمله:

 • فهرست مطالب برای کل دوره در سمت چپ.
 • نشانگر پیشرفت دوره در بالا.
 • فهرست مطالب درس.
 • ویدئوی جلو و مرکز.
 • ناوبری کاربر پسند برای رفتن به درس بعدی.

البته ممکن است قالب شما کمی متفاوت به نظر برسد. اما نکته اینجاست که LearnDash به شما کمک می کند تا یک تجربه فوق العاده عالی برای بازدیدکنندگان خود ایجاد کنید.

3. پشتیبانی از محتوای ویدئویی دقیق

محتوای دوره های ویدئویی امروزه بسیار زیاد است ، بنابراین مهم است که LearnDash دارای ویژگی های خاصی برای مدیریت محتوای ویدیویی باشد.

برای افزودن ویدئو به درس ها و دوره ها، ویژگی های داخلی را دریافت خواهید کرد حتی می توانید پیش نمایش ویدیو را برای دوره خود اضافه کنید.

همچنین می توانید از دانش آموزان بخواهید تا به عنوان بخشی از پیشرفت دوره ، یک فیلم را تماشا کنند و حتی به محض اینکه یک درس را باز کرد ، به طور خودکار یک ویدیو را پخش یا از سر بگیرند.

4.یکی از بهترین آزمون ساز های وردپرس

LearnDash یکی از بهترین سازندگان آزمون در بین تمام افزونه های LMS است که ما امتحان کرده ایم. این اساساً مشابه سازنده دوره کشیدن و رها کردن است.

شما می توانید تمام سوالات و پاسخ های خود را بدون نیاز به باز کردن یک رابط یا پنجره جداگانه تنظیم کنید. این باعث می شود این روند بسیار سریعتر پیش برود و همچنین به شما امکان می دهد ببینید چگونه همه چیز از یک نقطه جمع می شود.

شما همچنین به طور کلی سوالات و تنظیمات زیادی را دریافت می کنید ، از جمله گزینه های زیادی برای تنظیم رفتار مسابقه پیشرفته مانند نمره قبولی ، تصادفی سازی ، زمان سنج و موارد دیگر:

سازنده مسابقه LearnDash

5. ویژگی های پیشرفته ( پیش نیازها و غیره)

LearnDash به طور کلی شامل برخی از ویژگی های انعطاف پذیر برای پیکربندی نحوه عملکرد دوره های شما است.

به عنوان مثال ، برای درگیر نگه داشتن و بازگشت دانش آموزان ، می توانید محتوای دوره را روز به روز نشان دهید. شما می توانید محتوا را براساس یک برنامه زمان بندی شده بر اساس تاریخ ثبت نام کاربر منتشر کنید یا از یک برنامه ثابت برای همه زبان آموزان استفاده کنید:

LearnDash محتوای قطره ای

همچنین می توانید از کاربران بخواهید که یک یا چند پیش نیاز دوره را قبل از ثبت نام در دوره بگذرانند:

پیش نیازهای دوره

در مجموع ، هنگام تنظیم دوره های آموزشی شما بسیار انعطاف پذیر است.

6. قوانین ایمیل از طریق Engagement Triggers

یکی از ویژگی هایی که ما در آموزش به آن اشاره نکردیم ، محرک های تعامل LearnDash است که به شما امکان می دهد قوانین سفارشی اتوماسیون ایمیل خود را برای دوره خود تنظیم کنید.

می توانید اعلان های خود را بر اساس اقدامات کاربر مانند موارد زیر تنظیم کنید:

 • به دوره پیوسته/تکمیل شده است
 • درس/مسابقه/موضوع را تکمیل کرد
 • تکلیف ارسال کرد
 • و غیره.
محرک های اعلان سفارشی

7. داشتن ادان های متعدد برای پیشرفته سازی

علاوه بر افزونه های رسمی و افزونه های یکپارچه سازی ، LearnDash همچنین دارای یک بازار شخص ثالث پر جنب و جوش است که باعث می شود دوره خود را با ویژگی های جدید بسیار آسان کنید. به عنوان مثال ، برخی از برنامه های افزودنی ها و ادان های دیگر  که می توانید پیدا کنید عبارتند از:

 • رتبه بندی و بررسی دوره ها
 • چندین مربی (مانند Udemy)
 • ایجاد دوره مقدماتی
 • پیام خصوصی
 • بررسی دوره های سفارشی و افزایش قیمت

معایب LearnDash

1. گزینه های پرداخت داخلی محدود است

در حالی که LearnDash شامل ویژگی های داخلی و کامل است ، اما با افزونه membership سازگار نیست.

به عنوان مثال ، نمی توانید آزمایشی رایگان یا هزینه ثبت نام یکبار تنظیم کنید. همچنین نمی توانید تبلیغات ارائه دهید.

شما می توانید همه اینها را با استفاده از یک افزونه مانند WooCommerce یا ادغام با افزونه عضویت انجام دهید این فقط افزونه اصلی LearnDash نیست.

2. گزینه های عضویت داخلی محدود است

LearnDash شامل برخی از ویژگی های اساسی عضویت تا آنجا که در دوره های شما اعمال می شود. یعنی می توانید دسترسی به یک دوره را فقط برای کاربران مجاز محدود کنید.

با این حال ، به طور کلی ویژگی های عضویت را برای سایت شما ایجاد نمی کند. به عنوان مثال ، اگر می خواهید دسترسی به یک صفحه معمولی را فقط برای انواع خاصی از زبان آموزان محدود کنید ، نمی توانید با افزونه اصلی LearnDash این کار را انجام دهید.

خوشبختانه LearnDash تقریباً با همه افزونه های محبوب عضویت وردپرس سازگار است ، بنابراین در صورت نیاز می توانید به راحتی ویژگی های عضویت پیشرفته تری را اضافه کنید.

قیمت افزونه LearnDash

LearnDash فقط در نسخه پولی ارائه می شود ، اما قیمت آن در مقایسه با بسیاری از افزونه های LMS دیگر کاملاً رقابتی است.

در لیست زیر قیمت اصلی افزونه را مشاهده می کنید ولی شما میتوانید با جستوجو در مارکت های معتبر وردپرس ایرانی با قیمتی بهتر تهیه کنید.

قیمت LearnDash 2021

سولات متداول بررسی LearnDash

برای اتمام کار ، اجازه دهید به برخی از سوالات متداول که ممکن است در مورد LearnDash داشته باشید بپردازیم.

آیا استفاده از LearnDash آسان است؟

بله ، LearnDash به آسانی قابل استفاده است زیرا 100٪ بدون کد است و می توانید دوره های خود را با استفاده از یک ویرایشگر ساده و کشیدن و رها کردن بسازید. و ویژگی های زیادی دارد ، بنابراین ممکن است یک یادگیری کوچک برای تشخیص نحوه کار همه چیز وجود داشته باشد. با این حال ، قطعاً برای استفاده از LearnDash نیازی به دانش فنی خاصی ندارید.

آیا LearnDash رایگان است؟

خیر – LearnDash فقط در نسخه پولی ارائه می شود و آزمایش رایگان را ارائه نمی دهد. با این حال ، آنها یک سیاست بازپرداخت 30 روزه دارند و همچنین می توانید قبل از خرید آن را با نسخه ی نمایشی کار کنید.

چه کسی از LearnDash استفاده می کند؟

LearnDash یک گزینه عالی برای موسسات دانشگاهی جدی و همچنین مدرسان دوره های انفرادی است که به دنبال ایجاد/درآمدزایی از دوره های آنلاین هستند و مشاغل کوچک که به دنبال راه حلی مقرون به صرفه برای آموزش کارکنان هستند.

بررسی نهایی در مورد LearnDash

به طور کلی ، LearnDash قطعاً جایگاه خود را به عنوان یکی از بهترین افزونه های LMS وردپرس به دست آورده .

از نظر عملکرد، ما فکر می کنم تنها رقیب نزدیک آن LifterLMS است. اگر فقط به دوره های ساده نیاز دارید ، LifterLMS می تواند ارزان تر باشد. با این حال ، اگر به قابلیت مسابقه دقیق و سایر ویژگی های پیشرفته نیاز دارید ، LearnDash معمولاً مقرون به صرفه تر است.

از آموزش راضی بودین ؟
+1
4
+1
0
+1
0

سلام👋، من امید نوروزی هستم

ابتدا با وردپرس آشنا شدم و بعد از مدتی علاقه به برنامه نویسی پیدا کردم و حالا عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم

شاهکار جدید سازنده قالب وودمارت

قالب فروشگاهی با دمو دیجی کالا و اکالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *