LearnDash Vs LifterLMS: افزونه ساخت دوره بهتر برای سال 1400 چیست؟

LearnDash یا LifterLMS کدام افزونه ساخت دوره در وردپرس بهتر چیست؟

فروش دوره های آنلاین یکی از بهترین راه های کسب درآمد از سایت وردپرس است. در این راهنمای LearnDash یا LifterLMS ، ما دو افزونه برتر ساخت سایت آموزش و دوره را مقایسه می کنیم تا بهترین را بر اساس سه معیار تعیین کنم:

 • امکانات
 • راحتی در استفاده
 • ارزش

در پایان این مقاله ، باید بدانید که LearnDash یا LifterLMS افزونه بهتری برای شما است.

فهرست مطالب

 • در افزونه ساخت دوره باید به دنبال چه چیزی باشید
 • بررسی LearnDash: نحوه کار آن
 • نظرات کلی در مورد LearnDash
 • بررسی LifterLMS: نحوه کار آن
 • نظرات کلی در مورد LifterLMS
 • حکم نهایی در مورد بهترین افزونه ساخت دوره

در افزونه ساخت دوره باید به دنبال چه چیزی باشید

افزونه های ساخت دوره ، که به سیستم های مدیریت یادگیری (LMS) نیز معروف هستند ، باید انعطاف پذیر باشند تا انواع دوره ها و مدل های تجاری را در خود جای دهند. به ویژگی های زیر توجه ویژه ای داشته باشید:

 • ساخت دوره به آسانی. برای ایجاد دوره های آموزشی نیازی به دانستن نحوه کد نویسی ندارید. اکثر LMS ها این کار را با استفاده از ترکیبی از فناوری وردپرس و ویرایشگرهای بصری کشیدن و رها کردن انجام می دهند.
 • آزمون ساز. اکثر LMS ها نوعی ویرایشگر مسابقه را ارائه می دهند ، اما کیفیت این سازندگان از افزونه ای به افزونه  دیگر بسیار متفاوت است. اگر آزمون ها بخش مهمی از دوره های شما هستند ، به گزینه های مربوط به انواع سوالات و درجه بندی توجه ویژه ای داشته باشید.
 • زمان بندی محتوا این گزینه برای به تعویق انداختن انتشار درس ها است. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید درسی را برای انتشار هر دوشنبه تنظیم کنید و به دانش آموزان یک هفته فرصت دهید تا با آنها کار کنند.
 • صدور گواهینامه برخی از LMS ها به شما این امکان را می دهند که گواهینامه های تکمیل را به دانش آموزان ارائه دهید. آنها همچنین ممکن است به شما اجازه دهند برای دانش آموزانی که بخش های خاصی از یک دوره را گذرانده اند ، نشان ارائه دهید.
 • انجمن. اکثر افزونه های ساخت دوره امکان تعامل با درس ها را در قالب نظرات فراهم می کند. دیگران ممکن است گزینه های پیشرفته جامعه مانند انجمن ها را ارائه دهند.
 • برنامه های عضویت برخی از افزونه های ساخت دوره به شما امکان می دهد برای دوره های خود برنامه های اشتراکی ایجاد کنید. این یک راه عالی برای ایجاد درآمد مکرر از محتوای شما است.

بررسی LearnDash

LearnDash

امکانات

ویژگی های زیر با بسته Basic از LearnDash موجود است :

 • مجوز یک سایت
 • ایجاد دوره نامحدود
 • دانش آموزان نامحدود
 • حفاظت از محتوای دوره
 • زمان بندی محتوا
 • دارای سازنده آزمون پیشرفته
 • گواهینامه ها و نشان ها
 • اعلان های ایمیل
 • به صورت رایگان
 • قالب سایت نمایشی

نحوه استفاده از LearnDash

راه اندازی LearnDash

با خرید یکی از برنامه های آنها می توانید با LearnDash شروع به کار کنید . برخی اطلاعات اولیه از شما خواسته می شود ، سپس به صفحه ای هدایت می شوید که می توانید افزونه خود را بارگیری کنید.

تأیید خرید LearnDash

افزونه به صورت یک پوشه ZIP بارگیری می شود. می توانید این مورد را در قسمت  افزونه ها> افزودن جدید در داشبورد وردپرس خود نصب کنید.

پس از فعال شدن افزونه ، از شما خواسته می شود که کلید API خود را وارد کنید. این را می توانید در صفحه تأیید خرید یا در رسیدی که به آدرس ایمیل شما ارسال شده است ، پیدا کنید.

فعال سازی LearnDash

هنگامی که افزونه خود را ثبت کردید ، به bootcamp LearnDash هدایت می شوید. این یک منبع عالی و یکی از اولین عوامل مهم است که باید در بحث LearnDash یا LifterLMS مورد توجه قرار گیرد.

LearnDash vs LifterLMS: کمپ بوت LearnDash

ایجاد درس با LearnDash

مرحله بعدی فرآیند ایجاد یک دوره آموزشی است. در LearnDash ، بهترین کار این است که ابتدا درس ها و آزمون های خود را بسازید ، سپس آنها را در یک دوره با دوره ساز خود افزونه به راحتی بسازید.

برای شروع ، به قسمت درس LearnDash بروید و روی دکمه افزودن جدید در بالای صفحه کلیک کنید. با این کار ویرایشگر درس LearnDash باز می شود که بسیار شبیه ویرایشگر بلوک معمولی وردپرس است.

ویرایشگر درس LearnDash

می توانید از این ویرایشگر برای قالب بندی درس به همان روشی که یک صفحه یا مقاله معمولی را فرمت می کنید استفاده کنید. این به شما امکان می دهد از ترکیبی از رسانه ها در درس های خود ، از جمله فیلم ، متن و تصاویر استفاده کنید.

وقتی از محتوای درس راضی هستید ، روی پیوند تنظیمات در بالای ویرایشگر کلیک کنید. به منطقه ای منتقل می شوید که می توانید مجوزها را سفارشی کنید ، مواد پشتیبانی اضافه کنید ، بارگذاری تکالیف را فعال کنید و موارد دیگر. با کلیک روی دکمه انتشار در گوشه سمت چپ بالا ، می توانید این تنظیمات را در هر زمان ذخیره کنید.

ایجاد آزمون با LearnDash

قسمت بعدی LearnDash  ، سازنده آزمون است. با رفتن به قسمت آزمون ها در LearnDash و کلیک روی دکمه افزودن جدید در بالای صفحه می توانید به این مورد دسترسی پیدا کنید.

این شما را به صفحه ای می برد که در آن می توانید عنوان و توضیحات مسابقه خود را وارد کنید. مانند ویرایشگر درس ، این بخش از سازنده مسابقه از فناوری وردپرس استفاده می کند تا امکان استفاده از چند رسانه ای و قالب بندی سفارشی را فراهم کند.

LearnDash vs LifterLMS: شرح مسابقه LearnDash

روی Builder کلیک کنید تا ناحیه ای که می توانید ایجاد کنید ، ویرایش کنید و ترتیب سوالات را تغییر دهید ، باز شود.

سازنده مسابقه LearnDash

برای باز کردن کادر پرسش ، پیوند + سوال جدید را فشار دهید. اینجاست که می توانید پرسش و پاسخ خود را اضافه کنید. شما همچنین می توانید تعداد نمره هر سوال را انتخاب کنید.

مسابقه LearnDash اضافه کردن سوال

آزمون ساز یکی از مهمترین مواردی است که باید در بحث LearnDash یا LifterLMS مورد توجه قرار گیرد. با LearnDash می توانید انواع مختلفی از سوالات ، از جمله چند گزینه ای ، یک گزینه ای و پاسخ مقاله را وارد کنید.

پس از ایجاد تمام سوالات خود ، روی لینک تنظیمات در بالای صفحه کلیک کنید. این شما را به منطقه ای می برد که می توانید افرادی را که به دوره دسترسی دارند تغییر دهید ، محتوای پیش نیاز را تنظیم کنید ، محدودیت زمانی ایجاد کنید و موارد دیگر.

LearnDash vs LifterLMS: تنظیمات مسابقه LearnDash

ایجاد دوره با LearnDash

هنگامی که محتوای شما ایجاد شد ، زمان آن رسیده است که همه چیز را در یک دوره جمع آوری کنید. برای انجام این کار ، به قسمت دوره ها LearnDash بروید و روی دکمه افزودن جدید در بالای صفحه کلیک کنید.

با این کار صفحه ای باز می شود که در آن می توانید عنوان دوره خود را عنوان کرده و توضیحی برای آن ایجاد کنید. مانند مسابقه و توضیحات درس ، این صفحه از فناوری وردپرس برای امکان محتوای چند رسانه ای و استفاده از HTML/CSS استفاده می کند.

LearnDash vs LifterLMS: شرح دوره LearnDash

در مرحله بعد ، روی لینک Builder در بالای صفحه کلیک کنید. این شما را به حوزه برنامه درسی دوره خود می برد ، جایی که می توانید درس ها و آزمون ها را اضافه ، ویرایش و حذف کنید. سازنده از قابلیت کشیدن و رها کردن استفاده می کند تا بتوانید محتوا را در هر زمان سفارش دهید.

LearnDash vs LifterLMS: سازنده دوره LearnDash

وقتی دوره را ساختید ، می توانید به قسمت تنظیمات بروید. اینجاست که می توانید پیش نیازهای دوره را تنظیم کنید ، مجوزها را تغییر دهید ، گواهینامه را فعال کنید و موارد دیگر.

LearnDash vs LifterLMS: تنظیمات دوره LearnDash

دریافت پول با LearnDash

LearnDash پرداخت را از طریق زرین پال ارائه می دهد. و به راحتی میتوانید به درگاه بانکی های ایرانی متصل کنید.

نظرات کلی در مورد LearnDash

کار با LearnDash آن لذت بخش است. این افزونه از فناوری موجود وردپرس به همراه سازنده دوره اختصاصی LearnDash بسیار استفاده می کند. این امر برای کاربران با تجربه وردپرس بسیار آسان است.

بررسی LifterLMS

LearnDash یا LifterLMS: LifterLMS

امکانات

افزونه پایه LifterLMS ویژگی های زیر را ارائه می دهد:

 • دانش آموزان نامحدود
 • دوره های نامحدود
 • دوره آموزشی چند سطحی
 • دروس چند رسانه ای
 • سازنده آزمون اولیه
 • زمان بندی محتوا
 • دوره های آموزشی (برای ایجاد برنامه های صدور گواهینامه)
 • داشبورد دانشجویی
 • قابلیت چند مربی
 • سازگاری با  فرم ها
 • بسته گرافیکی
 • قابلیت جمع آوری نظرات دوره

نحوه استفاده از LifterLMS

شروع به کار با LifterLMS

می توانید افزونه LifterLMS را از چند طریق دریافت کنید. اولین گزینه این است که به صفحه اصلی LifterLMS بروید و روی دکمه  30 روز در سمت چپ صفحه کلیک کنید. توجه داشته باشید که این یک نسخه نمایشی  است که شامل سایر افزونه های اختصاصی توسط سازندگان LifterLMS است ولی شما میتوانید به راحتی و در مارکت های ایرانی فروش افزونه و قالب ، این افزونه را با قیمت بسیارمناسب تر و راستچین شده تهیه کنید.

ایجاد دوره

در مرحله بعد ، به قسمت دوره های آموزشی در LifterLMS بروید و روی افزودن جدید کلیک کنید. به صفحه ای منتقل می شوید که بسیار شبیه ویرایشگر معمولی وردپرس است.

LearnDash vs LifterLMS: سازنده دوره LifterLMS 1

یکی از مواردی که بلافاصله به چشم شما می آید منطقه مربی دوره است که مکانی برای عکس ، نام و بیوگرافی دارد. این یک راه عالی برای نامگذاری دوره های خود است و اطلاعات بیشتری راجع به خودتان به مردم می دهید.

LifterLMS همچنین بلوک های سفارشی وردپرس را برای نمایش مواردی مانند جداول قیمت گذاری ارائه می دهد. با کلیک روی دکمه با سه خط در بالای صفحه می توانید به این موارد دسترسی پیدا کنید.

در پایین صفحه ، قسمت گزینه های دوره وجود دارد. در اینجا می توانید پیش نیازها را تنظیم کنید ، دسترسی را سفارشی کنید و برنامه های پرداخت ایجاد کنید.

برنامه های دسترسی LifterLMS

افزودن محتوا به دوره شما

پس از رضایت از تنظیمات دوره خود ، به پایین نوار کناری بروید و روی دوره ساز کلیک کنید. با این کار ناحیه ای باز می شود که در آن می توانید درس ها و آزمون ها را مشاهده ، اضافه ، ویرایش و حذف کنید.

برای ایجاد بخش اول دوره خود ، روی افزودن بخش کلیک کنید. سپس روی درس جدید کلیک کنید تا ویرایشگر درس باز شود. این یک درس ساده را باز می کند که قبلاً چندین بلوک محتوا در آن وجود دارد.

LifterLMS درس جدید

مانند شرح دوره ، این منطقه ویرایشگر بلاک وردپرس را با ماژول های سفارشی LifterLMS ادغام می کند. این بدان معناست که می توانید از انواع رسانه ها از جمله قالب بندی سفارشی HTML یا CSS استفاده کنید.

در پایین صفحه ، ناحیه ای را خواهید یافت که می توانید تنظیمات مانند زمان بندی محتوا و مجوزها را سفارشی کنید.

تنظیمات درس LifterLMS

پس از رضایت از این تنظیمات ، می توانید به سازنده دوره بازگردید.

بعد ، بیایید نگاهی به سازنده آزمون بیندازیم. برای باز کردن این مورد ، روی علامت سوال در زیر درسی که فقط ویرایش می کردید کلیک کنید.

امتحان باز LifterLMS

سپس ویرایشگر آزمون در نیمه سمت چپ صفحه باز می شود. در بالا ، می توانید عنوان و توضیحاتی را به آزمون بدهید. همچنین می توانید محدودیت زمانی ، درصد قبولی و حداکثر تعداد دفعاتی را که دانش آموز می تواند در آزمون شرکت کند ، تعیین کنید.

LearnDash vs LifterLMS: LifterLMS ویرایشگر مسابقه

با کلیک روی افزودن سوال ، کادری با گزینه هایی برای انواع سوال باز می شود. توجه داشته باشید که افزونه اصلی تنها دارای سه گزینه است: چند گزینه ای ، انتخاب تصویر و درست یا غلط. این یک اشکال قابل توجه در بحث LearnDash در مقابل LifterLMS است ، زیرا LearnDash سوالات بیشتری را ارائه می دهد.

دریافت پول با LifterLMS

این احتمالاً پیچیده ترین قسمت کار با افزونه پایه LifterLMS است. شما باید افزونه LifterLMS Helper را نصب کنید و سپس از افزونه LifterLMS Helper برای فعال کردن افزونه پردازش پرداخت خود استفاده کنید.

قیمت LifterLMS

افزونه پایه LifterLMS از نظر فنی رایگان است ، که در ابتدا به عنوان پاداش در بحث LearnDash یا LifterLMS به نظر می رسد.

متأسفانه ، اگر می خواهید هزینه دوره های خود را بپذیرید ، باید  با یک افزوده خریداری کنید که اگر از مارکت های ایرانی تهیه کنید به احتمال زیاد پکیج کامل را به شما می دهد که به راحتی می توانید به حساب زرین پال خودنتان متصل کنید و استفاده کنید.

نظرات کلی در مورد LifterLMS

LifterLMS رابط کاربری جذابی خیلی خوبی دارد ، اما کار با آن یک مقدار سخت تر است.

همچنین تعداد زیادی افزونه داخلی نیز وجود دارد که در آنها یک ویژگی کاربردی به نظر می رسد تا زمانی که روی آن کلیک کنید و از شما خواسته شود که یک افزونه دیگر خریداری کنید.

LearnDash یا LifterLMS کدام بهتر است؟

هر دوی این افزونه ها راه های ساده و بدون کد برای ایجاد و فروش دوره های آنلاین ارائه می دهند. اما کدام بهتر است؟

از نظر ویژگی ها ، LearnDash به لطف ویرایشگر آژمون جامع برنده است.

برای سهولت استفاده ، من بار دیگر LearnDash را برنده می دانم . LMS سازگار تر است و bootcamp LearnDash یک منبع بی نظیر است.

از نظر ارزش ، LifterLMS با اختلاف کمی برنده می شود.با توجه به این که تنها ویژگی مهمی که شما قربانی می کنید ساختن آزمون پیشرفته است. با این حال ، من فکر می کنم کیفیت بهتر LearnDash هنوز آن را برنده روشن در بحث LearnDash در مقابل LifterLMS می کند.

همچنین میتوانید در ارسال کامنت در زیر این پست از تجربه شما در استفاده از این دو افزونه برای ما بگید.

از آموزش راضی بودین ؟
+1
3
+1
0
+1
1

سلام👋، من امید نوروزی هستم

ابتدا با وردپرس آشنا شدم و بعد از مدتی علاقه به برنامه نویسی پیدا کردم و حالا عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم

شاهکار جدید سازنده قالب وودمارت

قالب فروشگاهی با دمو دیجی کالا و اکالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *