6 نکته برای بهینه سازی کامل وبلاگ برای SEO

6 نکته اساسی سئو برای بهینه سازی کامل وبلاگ

صرف نظر از نوع وبلاگ شما ، آموزش بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) اجباری است. سئو به این معنی است که محتوای شما برای Google ، Bing و سایر موتورهای جستجو بهینه شده باشد ، بنابراین هنگامی که کاربر به دنبال کلمه کلیدی خاصی می گردد ، در نتایج جستجو نمایش داده می شود.

تقریباً همه مردم نحوه استفاده از موتور جستجو را می دانند ، اما همه وبلاگ نویسان نمی دانند چگونه برای موتورهای جستجو بنویسند. در اینجا نکاتی وجود دارد که باید در حال حاضر به کار بگیرید.

چرا سئو برای وبلاگ های آموزشی بسیار مهم است

اگر می خواهید بدانید چگونه وبلاگ خود را محبوب کنید ، باید سئو را بشناسید . بدون آن ، وبلاگ شما در نتایج جستجو نمایش داده نمی شود و هیچ ترافیکی دریافت نمی کنید. سئو دید وب سایت شما را در موتورهای جستجو بسیار افزایش می دهد. صفحه شما در نتایج جستجو بالاتر نمایش داده می شود و ترافیک بیشتری خواهید داشت.

برخی از بهترین نویسندگان پیشنهاد کمک به دانشجویان را داده اند. آنها می توانند در انجام وظایف مختلف به شما کمک کنند و حتی برخی از آنها در صورت نیاز به ارسال پست های وبلاگ به شما کمک می کنند.

ویژگی های اجباری سئو برای وبلاگ های آموزشی

چندین ویژگی اساسی سئو وجود دارد که تفاوت بین یک وبلاگ متوسط ​​و یک وبلاگ حرفه ای است. در پایان این مقاله ، آنها را به طور کامل درک خواهید کرد و می توانید در صورت نیاز آنها را پیاده سازی کنید.

  • کیفیت سئو با برای وبلاگ ها تنها در صورتی موثر است که کیفیت محتوا استثنایی باشد. موتورهای جستجو کیفیت را بررسی می کنند و صفحه شما را بر این اساس رتبه بندی می کنند. پست های ضعیف نوشته شده به هیچ وجه در SERP نمایش داده نمی شوند!
  • ساختار این مرحله زمانی به پایان می رسد که وبلاگ شما تکمیل می شود. شما باید لینک ها را اضافه کنید ، عنوان و زیرنویس ها را بهینه کنید و از متن ALT در تصاویر استفاده کنید. علاوه بر این ، شما باید یک عنوان متا و توضیحات متا تهیه کنید. اگرچه این بسیار پیچیده به نظر می رسد ، اما در عمل کاملاً ساده است.
  • عملکرد این ویژگی نقش مهمی در سال 1399 ایفا می کند. موتورهای جستجو سرعت وبلاگ شما را اندازه گیری می کنند ، از چه تصاویری استفاده می کند و آیا از طریق تلفن های هوشمند و رایانه  قابل دسترسی است یا خیر. هر سرویسی که استفاده می کنید باید دارای این عوامل باشد.

6 نکته کلیدی سئو برای وبلاگ های آموزشی

اگر دوست دارید بنویسید و وبلاگ بسازید ، در اینجا چند نکته سئو که باید به خاطر داشته باشید آورده شده است. آنها برای حرفه ای ها واضح هستند ، اما می توانند برای مبتدیان تفاوت بزرگی ایجاد کنند. فراموش نکنید که همه اینها به یک اندازه مهم هستند.

1. از کلمات کلیدی مناسب و کلمات کلیدی بلند استفاده کنید

اولین نکته در وبلاگ نویسی سئو واضح است: شما باید از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید. سئو مبتنی بر کلمات کلیدی است و بنابراین ، شما باید از مواردی استفاده کنید که بیشترین تأثیر را داشته باشند و بهترین نتایج را برای شما ارائه دهند. کمی تحقیق کنید چندین وب سایت وجود دارد که به شما کمک می کند دقیق ترین کلمات کلیدی را پیدا کنید.

2. از استفاده کلمات کلیدی زیاد خودداری کنید

شما باید از 30 کلمه کلیدی در هر مقاله 1000 کلمه ای استفاده کنید. امروزه اگر از کلمات کلیدی زیاد استفاده کنید ، موتورهای جستجو پست شما را بسیار پایین خواهند آورد. واضح است که شما کلمات کلیدی را پر کرده اید ، سئو را مجبور کرده اید و کیفیت محتوا هدف اصلی شما نیست! به همین دلیل است که شما باید از کمترین تعداد کلمات کلیدی که می توانید استفاده کنید. برای 500 کلمه ، این عدد سه تا چهار و برای 1000 کلمه پنج تا هفت است. افزودن برخی کلمات کلیدی اضافی ، کم اهمیت یا بلند را فراموش نکنید.

3. از تصاویر با متن ALT استفاده کنید

متن ALT که یک تصویر را توصیف می کند ، به موتور جستجو می گوید که موضوع اصلی چیست. موتورهای جستجو نمی توانند تصاویر را ببینند ، بنابراین از متن برای یافتن اینکه تصویر چیست استفاده می کنند. متن ALT می تواند تأثیر شایسته ای در بهینه سازی شما ایجاد کند و باید از آن برای همه تصاویر موجود در وبلاگ یا وب سایت شما استفاده شود.

4. تا آنجا که می توانید لینک دهید

وبلاگ شما باید دارای لینک هایی باشد که بتواند خوانندگان را به وبلاگ ها یا وب سایت های دیگر ببرد. همیشه به وب سایت های معتبر لینک دهید. این کار باعث افزایش ترافیک شما و همچنین جزئیات بیشتر وبلاگ شما می شود. شما همچنین باید لینک هایی داشته باشید که به وبلاگ شما اشاره می کند. به دست آوردن لینک هایی که به وبلاگ شما اشاره می کنند ، نیاز به زمان و صبر زیادی برای ایجاد تغییر دارد ، اما برای به دست آوردن اعتبار در SERP ها یک تمرین ارزشمند است. همچنین ما در مقاله ای جداگانه نحوه پیگیری خودکار لینک های خارجی را به طور دقیق بررسی کرده ایم.

5- پست های طولانی تر بنویسید

نوشتن یک پست کوتاه 200 تا 300 کلمه ای توصیه نمی شود. با آن هیچ نتیجه ای نمی گیرید و توسط کاربران به اشتراک گذاشته نمی شود. در حالت ایده آل ، شما باید پست های طولانی تا 2500 کلمه را هدف بگیرید. اما ، آنها پیچیده هستند و نیاز به توضیحات زیادی دارند. پست های 500 تا 1000 کلمه ای را هدف قرار دهید. خواندن آنها آسان است ، برای نوشتن به زمان زیادی نیاز ندارند و می توانند تمام اطلاعات مورد نیاز خواننده شما را ارائه دهند. به عنوان یک قاعده کلی ، سعی کنید هرگز یک پست زیر 500 کلمه ننویسید.

6. از رسانه های اجتماعی استفاده کنید

اگرچه این لزوماً یک نکته مناسب برای سئو نیست ، اما بسیار مهم است. می توانید از همه بسترهای رسانه های اجتماعی برای افزایش قابل توجه ترافیک وب سایت خود استفاده کنید. نیازی به استفاده از تبلیغات پولی یا سایر روش های بازاریابی نیست یک صفحه در رسانه های اجتماعی با ارسال منظم  محتوا می تواند این ترفند را انجام دهد.

با کمک این نکات و ترفندهای سئو ، می توانید تغییرات زیادی در وبلاگ آموزشی خود ایجاد کنید. هر وبلاگی که از نکات توضیح داده شده در بالا استفاده کند عملکرد بهتری دارد ، ترافیک بیشتری کسب می کند و اطلاعات بهتری را در اختیار موتورهای جستجو و خوانندگان قرار می دهد. اجرای این نکات ساده و آسان است اما مزایای عمده ای را به همراه دارد.

از آموزش راضی بودین ؟
+1
0
+1
0
+1
0

سلام👋، من امید نوروزی هستم

ابتدا با وردپرس آشنا شدم و بعد از مدتی علاقه به برنامه نویسی پیدا کردم و حالا عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم

شاهکار جدید سازنده قالب وودمارت

قالب فروشگاهی با دمو دیجی کالا و اکالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *