نحوه مسدود کردن ربات های بد با htaccess برای وردپرس

نحوه مسدود کردن ربات های بد با htaccess برای وردپرس

ربات ها برنامه های کامپیوتری هستند که وب سایت ها را در سراسر اینترنت مرور کرده و به طور خودکار کارهای خاصی را انجام می دهند. ربات های خوب و ربات های بد وجود دارد. در این مقاله ما توضیح خواهیم داد که ربات چیست و چگونه می توان ربات های بد را با فایل های htaccess مسدود کرد.

ربات های خوب توسط موتورهای جستجو مانند گوگل و یاهو برای خزیدن وب سایت شما است، تا اطلاع از آن و استفاده از چنین اطلاعاتی استفاده می شود تا وب سایت شما بتواند در نتایج موتورهای جستجو رتبه بندی شود. ربات های بد معمولاً برای جمع آوری آدرس ایمیل از وب سایت ها استفاده می شوند ، که بعداً توسط هرزنامه ها استفاده می شود. همچنین از ربات های بد برای یافتن آسیب پذیری های امنیتی در وب سایت ها استفاده می شود. هنگامی که آسیب پذیری ها توسط این ربات های بد پیدا می شوند ، بعداً توسط هکرها مورد سوء استفاده قرار می گیرند.

چرا باید از وردپرس در برابر ربات های بد محافظت کنید؟

دلایل اصلی اینکه چرا باید از وردپرس خود در برابر ربات های بد محافظت کنید ، هرزنامه و پهنای باند است که هزینه زیادی دارد.

فایل Htaccess برای مسدود کردن ربات های بد

با استفاده از یک فایل htaccess می توانید از دسترسی یک ربات بد به وردپرس خود جلوگیری کنید. با استفاده از فایل htaccess در مثال زیر ، ما قصد داریم یک ربات بد را با رشته user-agent evilbot مسدود کنیم.

1
2
3
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^evil
RewriteRule ^(.*)$ http://no.access/

نمونه htaccess فوق در حال بررسی کاربر عامل ربات بد است و اگر با شر مطابقت داشته باشد به وب سایت غیررسمی هدایت می شود http: //www.no.access. اگر می خواهید دسترسی چندین ربات بد به وردپرس خود را مسدود کنید ، از عملوند [OR] در فایل htaccess استفاده کنید و برای هر ربات بدی که می خواهید مسدود کنید ، یک خط اضافه کنید ، همانطور که در مثال زیر نشان داده شده است.

1
2
3
4
5
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^evilbot [OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^spambot [OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^virusbot
RewriteRule ^(.*)$ http://no.access/

نکته : ربات های بد مانند آفات هستند. خلاص شدن از آنها غیرممکن است شما می توانید گسترده ترین لیست ربات های بد را داشته باشید اما هر روز صفحات جدید ظاهر می شوند. ما این مقاله را نوشتیم تا بتوانید به طور موثر ربات های بد را که بر وب سایت وردپرس شما تأثیر منفی می گذارد مسدود کرده و در امنیت سایت وردپرس شما قدم کوچکی بردارید.

از آموزش راضی بودین ؟
+1
0
+1
0
+1
2

سلام👋، من امید نوروزی هستم

ابتدا با وردپرس آشنا شدم و بعد از مدتی علاقه به برنامه نویسی پیدا کردم و حالا عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم

شاهکار جدید سازنده قالب وودمارت

قالب فروشگاهی با دمو دیجی کالا و اکالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *