Wavy_Tech-08_Single-03-[Converted]

نحوه اضافه کردن محدودیت ایجاد پست برای کاربران وردپرس

آیا به دنبال راهی برای محدود کردن تعداد پست هایی هستید که کاربر می تواند منتشر کند یا برای بررسی ارسال کند؟

اگر از وب سایت چند نویسنده استفاده می کنید یا اعضای زیادی در حال ارسال محتوا هستند ، محدود کردن ایجاد پست می تواند برای شما مفید باشد. این به شما امکان می دهد تعداد مقالاتی را که کاربر می تواند ارسال کند کنترل کنید ، بنابراین می توانید به راحتی محتوای سایت خود را مدیریت کنید.

در این مقاله ، نحوه اضافه کردن محدودیت ایجاد پست برای کاربران در سایت وردپرس خود را به شما نشان خواهیم داد.

چه کسانی باید ایجاد پست در وردپرس را محدود کند؟

چندین مورد وجود دارد که ممکن است بخواهید تعداد پست های ایجاد شده توسط نویسندگان را در یک دوره زمانی خاص محدود کنید.

یک سناریوی رایج این است که اگر یک وبلاگ چند نویسنده را اجرا می کنید ، ممکن است بخواهید تعداد پست هایی را که هر نویسنده می تواند در روز ، در هفته یا حتی ماه ارسال کند ، محدود کنید.

محدود کردن پست ها به ازای هر نویسنده ، به مدیریت محتوای وب سایت شما و بهبود گردش کار ویرایش برای شما آسان تر می کند . زمان بیشتری برای مرور چند مقاله و اختصاص موضوعات به نویسندگان مختلف خواهید داشت.

یا فرض کنید شما دارای یک سایت عضویت در وردپرس هستید که به اعضای خود این امکان را می دهد تا محتوای خود را از طریق اعلانات تبلیغ کنند.

در این صورت ، ممکن است بخواهید تعداد اعلاناتی که هر عضو می تواند در هفته یا ماه ارسال کند را محدود کنید.

مورد کاربردی دیگر ، فهرست فهرست بندی است. به عنوان مثال ، ممکن است یک وب سایت املاک داشته باشید که در آن به نمایندگان اجازه می دهید ملک اضافه کنند. شما می توانید تعداد ویژگی هایی را که هر نماینده می تواند در روز یا ماه اضافه کند محدود کنید.

با توجه به این موارد ، بیایید نگاهی به نحوه محدود کردن ارسال ها و آثار ارسال شده توسط کاربران در وردپرس بیندازیم.

نحوه محدود کردن پست های کاربران در وردپرس

به راحتی می توانید با استفاده از یک افزونه وردپرس ، پست ها را برای کاربران مختلف محدود کنید بدون اینکه مجبور باشید یک خط کد بنویسید.

برای این آموزش ، ما از افزونه User Post Limit استفاده می کنیم . این یک افزونه رایگان است و می توانید از آن برای تنظیم محدودیت پست فقط در چند کلیک استفاده کنید.

ابتدا باید افزونه User Post Limit را در وب سایت خود نصب و فعال کنید. برای اطلاعات بیشتر ، می توانید راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را دنبال کنید .

پس از فعال شدن افزونه ، به سادگی از قسمت داشبورد وردپرس به قسمت تنظیمات > Posts Limit بروید. از آنجا ، گزینه هایی برای تعیین محدودیت پست بر اساس نقش های مختلف کاربر مشاهده خواهید کرد.

در قسمت “text” ، این افزونه به شما امکان می دهد پیامی را که کاربر هنگام عبور از حد مجاز دریافت می کند ویرایش کنید. گزینه های پیشرفته تری وجود دارد که می توانید تغییر دهید ، اما تنظیمات پیش فرض برای اکثر کاربران کار می کند.

نحوه اضافه کردن محدودیت ایجاد پست برای کاربران وردپرس
نحوه اضافه کردن محدودیت ایجاد پست برای کاربران وردپرس

در مرحله بعد ، می توانید نقش کاربری را که می خواهید محدودیت پست برای آن تعیین شود ، انتخاب کنید. به عنوان مثال ، می توانید نویسنده ، ویرایشگر ، مدیر یا هر نقش دیگری را از منوی کشویی انتخاب کنید.

پس از انتخاب نقش کاربر ، نوع محتوایی را که می خواهید محدود کنید انتخاب کنید. چندین گزینه را در منوی کشویی مانند پست ها ، صفحات ، رسانه ها و موارد دیگر مشاهده خواهید کرد.

پس از انجام این کار ، محدودیتی برای تعداد پست هایی که کاربر می تواند ارسال کند وارد کنید و چرخه ای مانند روزها ، سال ها ، ماه ها یا هفته ها را انتخاب کنید. پس از اتمام کار ، فراموش نکنید که روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

نحوه اضافه کردن محدودیت ایجاد پست برای کاربران وردپرس
نحوه اضافه کردن محدودیت ایجاد پست برای کاربران وردپرس

اگر می خواهید محدودیت پست برای نقش های مختلف کاربر در وب سایت وردپرس خود تنظیم کنید ،شماره Rules را تغییر دهید و مراحل را تکرار کنید.

به عنوان مثال ، می توانید محدودیت ارسال را برای نویسندگان تعیین کنید ، و سپس محدودیت ارسال بالاتری را برای ویرایشگران ایجاد کنید.

برای ایجاد یک Rules جدید ، کافی است شماره Rules را به 2 تغییر دهید و یک نقش کاربر ، مانند ویرایشگر را انتخاب کنید. در مرحله بعد ، نوع محتوا را انتخاب کرده و محدوده را وارد کنید.

وقتی روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک می کنید ، می بینید که Rules جدید شما تحت قانون اول اضافه شده است. و هر تعداد کاربر که می خواهید Rules محدودیت پست ایجاد کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که محدودیت ایجاد پست برای کاربران وردپرس را در سایت خود اضافه کنید.

از آموزش راضی بودین ؟
+1
0
+1
0
+1
0

سلام👋، من امید نوروزی هستم

ابتدا با وردپرس آشنا شدم و بعد از مدتی علاقه به برنامه نویسی پیدا کردم و حالا عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم

شاهکار جدید سازنده قالب وودمارت

قالب فروشگاهی با دمو دیجی کالا و اکالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *