معرفی افزونه های اصلی وردپرس

معرفی افزونه های اصلی وردپرس

در دنیای ورپرس افزونه های بسیار قدرتمندی وجود دارد و ما افزونه های اصلی وردپرس  را برای شما معرفی می کنیم ، که به کمک آن ها می توانید هر نوع سایت با هر امکاناتی طراحی کنیم ولی در استفاده از افزونه های به هیچ عنوان نباید اشراف کرد و در صورت امکانات خاصی می توانیم از افزونه مورد نظر استفاده کنیم.

اگر در انتخاب قالب وردپرس دقت کافی را داشته باشید و با توجه به نوع سایت ، قالب مورد نظر را تهیه کنید اولین قدم درست طراحی سایت با وردپرس را برداشتید زیرا در انتخاب قالب درست بسیاری از امکانات به صورت پیشفرض وجود دارد و افزونه های لازم نصب شده است ، حال این وسط یکسری امکانات با توجه به نیاز ما لازم داریم که قالب در خودش ندارد و ما باید افزونه مورد نیاز را تهیه کنیم و در این مقاله قصد داریم افزونه های اصلی وردپرس را به شما عزیزان معرفی کنیم .

همانطور که گفتیم با کمک افزونه ها هر نوع امکاناتی که بخواهیم میتوانیم به سایت خود بدهیم و جالبه بدانیم وردپرس تا الان +88000 هزار افزونه در خود دارد که با کمک هر کدام میتوانیم سایت های فوق العاده ای طراحی کنیم و در ادامه افزونه های اصلی و معروف وردپرس را معرفی میکنیم.

افزونه های صفحه ساز وردپرس

افزونه های صفحه ساز وردپرس
معرفی افزونه های قدرتمند ویژوال کامپوزر و المنتور

افزونه های اصلی وردپرس و افزونه صفحه ساز بسیار در طراحی سایت الزامی هستند و صفحات سایت را با آن ها می سازیم ،صفحه ساز های بسیاری وجود دارد بعضی از قالب ها به صورت اختصاصی برای خودشون صفحه ساز دارند و در بعضی از قالب ها نیاز است تا افزونه صفحه ساز را تهیه کرده و نصبو راه اندازی کنیم.

همانطور که گفتیم افزونه های صفحه ساز بسیاری وجود دارد ولی میخواهیم دو افزونه حرفه ای و بسیار عالی را برای شما معرفی کنیم.

  • ویژوال کامپوزر (Visual Composer)
  • المنتور (Elementor)

بحث و جدال در مورد این صفحه ساز های فوق العاده بسیار زیاد است که عده ای میگویند ویژوال کامپوزر (Visual Composer)  وعده ای المنتور (Elementor) ، ولی پیشنهاد من به شما اینه که برای حرفه ای شدن در طراحی سایت با وردپرس حتما کار با هر دوتا را به صورت کامل یاد بگیرید دلیلش هم اینه که ممکنه در بعضی از سایت ها افزونه ویژوال کامپوزر (Visual Composer) لازم بشه و در برخی از سایت ها  افزونه المنتور (Elementor) لازم باشه .

نکته : هیچگاه هر دوتا صفحه ساز را به صورت همزمان استفاده نکنید ، و در طراحی سایت با توجه به نیاز شما فقط ازیکی از افزونه های صفحه ساز تا آخر طراحی استفاده کنید.

افزونه ویژوال کامپوزر (Visual Composer) پولی هستش و باید لایسنس تهیه کنید ،افزونه المنتور (Elementor) نسخه رایگان و پولی دارای لایسنس دارد که در نسخه پولی امکانات بسیار کمی در دسترس شما قرار می دهد.

افزونه ساخت فرم های سایت

افزونه ساخت فرم های سایت
افزونه ساخت فرم های سایت ، فرم تماس 7 و گرویتی فرم

در هر سایتی کاربر به هر دلیل می خواهد ارتباط برقرار کند و اگر سایتی راه ارتباطی نداشته باشد از طرف گوگل نمره منفی از نظر سئو سایت دریافت میکنید و هم سایت کاربر خودش را از دست می دهد.

با توجه به نوع سایت در طراحی بعضی از سایت ها نیاز فرم تماس ، فرم استخدام ، فرم ثبت نام و … را طراحی کنید و نیاز دارید به افزونه های فرم ساز وزدپرس که میخواهیم دو تا از بهترین افزونه های فرم ساز  اصلی وردپرس  را برای شما معرفی کنیم.

  • افزونه فرم تماس 7 ( Contact Form 7 )
  • افزونه گرویتی فرم ( Gravity Forms )

دوتا از بهترین افزونه های فرم ساز که به راحتی میتوانید از آنها استفاده کنید و در سایت های خود به کار ببرید ، رابط کاربری آسانی دارند و اگر این افزونه ها را به صورت کد نویسی بخواهید طراحی کنید ساعت ها و حتی ماه ها زمان میبرد ولی به راحتی میتوانید تهیه کنید و از امکانات آنها لذت ببرید.

افزونه فرم تماس 7 ( Contact Form 7 ) : یکی از قدیمی ترین افزونه های مخزن وردپرس که یک افزونه فرم ساز نوستالژی و زیبای است که میتوانید به راحتی  به صورت رایگان از مخزن وردپرس دانلود ونصب کنید و با اعمال تنظیمات خودتان در انواع فرم های سایت هایتان استفاده کنید.

هیچ محدودیتی در طراحی سایت با فرم ندارید اگر میخواهید هزینه ای درمورد افزونه فرم ساز ندهید فرم تماس 7 ( Contact Form 7 ) بهترین گزینه باری شماست و میتوانید چندین فرم متفاوت بسازید .

افزونه گرویتی فرم ( Gravity Forms ) : به گفته طراحان سایت و تجربه ما بهترین افزونه فرم ساز وردپرس افزونه گرویتی فرم می باشد که هر نوع فرمی که می خواهید میتوانید طراحی کنید و هیچ محدودیتی در طراحی با این افزونه ندارید ، می توانید فرم های چند مرحله ای با منطق شرطی بسازید و در سایت هایتان استفاده کنید.

لازم به ذکر است که افزونه گرویتی فرم ( Gravity Forms ) پولی است و برای تهیه می توانید از سایت های معتبری که این افزونه را اریه می دهند تهیه کنید.

افزونه عضویت در سایت

افزونه عضویت در سایت
افزونه عضویت در طراحی سایت با وردپرس التیمیت ممبر

در برخی از سایت ها نیاز که کاربران عضویت در سایت داشته باشند برای مثال :تمامی سایت های فروشگاهی نیاز به عضویت کاربر دارد و برای ایجاد این امکان افزونه آلتیمیت ممبر ( Ultimate Member  ) می توانید استفاده کنید.

افزونه آلتیمیت ممبر(Ultimate Member ) یکی از افزونه های اصلی وردپرس است و بسیار مناسب با رابط گرافیکی جذاب را می توانید به صورت رایگان از مخزن وردپرس دانلود کنید ولی برای دریافت افزونه های محزا و امکانات بیشتر باید نسخه پولی آن را تهیه کنید.

افزونه بالا بردن سئو سایت

افزونه بالا بردن سئو سایت
افزونه بالا بردن سئو سایت
با افزونه yoast seo

برای رسیدن به رتبه های بالای سایت نیاز به سئو قوی داریم که بسیار تخصصی بوده و عده ای از طراحان سایت شناخت مناسب از سئو سایت را ندارند که افزونه های بسیار عالی کار را برای ما آسان کرده اند و خودشون به صورت مستقیم بعد از نصب افزونه در سئوی سایت ها بسیار تاثیر گذار خواهند بود.

بهترین افزونه سئو دنیا افزونه سئو (Yoast Seo) می باشد که بعد از نصب افزونه به صورت خودکار تغییراتی برای افزایش سئو سایت انجام می دهد که بسیار عالی می باشد.

افزونه سئو (Yoast Seo) به صورت رایگان و پولی در دسترس است و در نسخه پولی امکانات بیشتری در اختیار شما قرار می دهد.

افزونه بهبود سرعت سایت

افزونه بهبود سرعت سایت
افزونه بهبود سرعت سایت
با افزونه موشک وردپرس

بعضی از قالب ها کد نویسی مناسبی انجام نشده و از اول مشکل سرعت سایت دارند یا وقتی افزونه های زیادی نصب می کنید سرعت سایت پایین می آید و خیلی از دلایل دیگر که سرعت سایت را تا حد بسیاری پایین می آورند .

برای حل این مشکل استفاده از افزونه های بهبود سرعت است که می خواهیم بهترین افزونه را به شما معرفی کنیم.

افزونه موشک وردپرس (Wp Rocket) جزء افزون های اصلی وردپرس و یکی از بهترین افزونه های بهبود سایت می باشد و در سئوی سایت بسیار تاثیر گذاز است و یکی از امکانات بسیار این افزونه قدرت بهینه کردن کد های html ، css، و جاوا اسکریپ می باشد که بسیار در سرغت سایت تاثیر می گذارد و نسخه پولی دارد .

افزونه ساخت فروشگاه در وردپرس

افزونه ساخت فروشگاه در وردپرس
افزونه ساخت فروشگاه در وردپرس با افزونه قدرتمند ووکامرس

افزونه های اصلی وردپرس  برای ساخت فروشگاه  یک  افزونه بسیار حرفه ای است که به کمک آن میتوانیم انواع سایت  فروشگاه محصولات فیزیکی و دانلود را طراحی کنیم.

اسم این افزونه قدرتمند ووکامرس (Woocommerrce) می باشدو می توانیم هر نوع سایت فزوشگاهی را به کمک این افزونه طراحی کنیم.این افزونه رایگان می باشد و می توانید در سایت www.fa.wordpress.org تهیه کنید و استفاده کنید.

برخی از ویژگی های فوق العاده این افزونه پولی هستند که میتوانید از سایت های معتبر فارسی تهیه کنید.

افزونه های امنیتی وردپرس

افزونه های امنیتی وردپرس
افزونه های امنیتی وردپرس

در دنیای تکنولوژی همیشه افراد سودجو هستند که اقدام به سرقت از داده های شما می کنند و متاسفانه در وبسایت ها هم همچین مشکلاتی به وجود می آید.

افزونه های امنیتی وردپرس بسیار وجود دارند که ما دوتا از بهترنی افزونه های امنیتی دنیا را برای ما معرفی می کنیم.

  • افزونه امنیت (  Word Fence Security)
  • افزونه امنیت (I Themes Security)

بعد از نصب این افزونه ها به صورت خودکار تنظیماتی برای شما اعمال می کنند تا از حملات هکر ها تا حدیدر امان باشید و برای امنیت بیشتر میتوانید با توجه به امکاناتی که در اختیار شما قرار می دهند امنیت سایت هایتان را به حدی قابل توجهی افزایش دهید وجزء افزون های اصلی وردپرس می باشند.

این دو افزونه به صورت رایگان در مخزن وردپرس وجود دارند و با تهیه نسخه پولی این ها میتوانید امکانات بیشتری استفاده کنید.

 

 

از آموزش راضی بودین ؟
+1
0
+1
0
+1
0

سلام👋، من امید نوروزی هستم

ابتدا با وردپرس آشنا شدم و بعد از مدتی علاقه به برنامه نویسی پیدا کردم و حالا عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم

شاهکار جدید سازنده قالب وودمارت

قالب فروشگاهی با دمو دیجی کالا و اکالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *