8 نکته اساسی تولید یک محتوا بهینه شده

8 نکته اساسی تولید یک محتوا بهینه شده

شاید به گوش شما هم رسیده که میگن محتوا پادشاه است و یکی از اصلی ترین رشد سایت ها داشتن محتوا های بسیار عالی می باشد و هر سایتی اگر ویژگی تولید محتوا بهینه شده و عالی را داشته باشد و نیاز های کاربران را برطرف کند جاش در صفحه اول گوگل می باشد.

تمامی مدیران سایت باید قدرت ساخت تولید محتوا بهینه شده را داشته باشند که ارزش سایت را بتوانند بالا ببرند ، یک استراتژی خیلی قدیمی که اکثرا انجام می دهند این است که به دلیل وجود رقیب های پرقدرت در کلمه کلیدی اصلی سایت بسیار سخت میتوانند به صفحه اول گوگل برسند و به جای رسیدن با کلمه کلیدی اصلی می آیند و چند محتوا بسیار عالی و بهینه تولید می کنند و آن را به صفحه اول گوگل می رساند تا کاربران از راه آن محتوا به خدمات دیگر سایت هم دسترسی داشته باشند.

در تولید محتوا همیشه این سوال ذهن شما را درگیر کند که هدف از محتوایی که می خواهید تولید کنید چیست و قراره چه افرادی را درگیر کند و خودتان را جای مخاطب قرار دهید که آیا این محتوا چه مقدار قراره مشکل مخاطب را برطرف کند.

در این مقاله خانه سایت قراره 8 نکته اساسی در تولید یک محتوا بهینه شده را معرفی کنیم تا بتوانید محتوا سایت خود را منفجر کنید ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

محتوا خوانا از مهمترین های سئو

در نظر داشته باشید که گوگل در جدیدترین رتبه بندی هایی خود اعلام کرده که محتوا با خوانایی مناسب اهمیت بسیاری زیادی برایش دارد و این نکته را در یاد داشته باشید.

سعی کنید از پاراگراف های کوتاه و پر معنا استفاده کنید و اصلا از پاراگراف های طولانی 5 یا 6 خط تا امکانش هست استفاده نکنید و مخاطب برای مطالعه کردن محتوا ، خوانایی بسیار برایش مهم می باشد.

استفاده درست از تگ های H در محتوا

همانطور که می دانید تگ های H دارای 6 نوع می باشد از H1 تا H6 که تگ H1 عنوان مهم تری را به نمایش می گذارد و کم کم در تگ های بعدی ارزشش کم تر می شود.

حتما برای داشتن یک محتوا بهینه از یک تگ H1 استفاده کنید و از تگ های بعدی به میزان ارزش موضوع از تگ ها استفاده کنید برای مثال برای یک عنوانی که زیاد اهمیت ندارد از تگ H2 استفاده نکنید و به عنوان های مهم تر ارزش بدهید تا محتوای بهینه شده داشته باشید.

تولید محتوا بهینه با استفاده از عکس های مناسب

محتوایی که دارای عکس مناسب باشذ تا حد بسیار زیادی منظور خود را به مخاطب می رساند و مخاطب از یک محتوا خسته کننده به یک محتوای با معنی و با مفهوم دست پیدا می کنذ.

این نکته بسیار ثابت شده است که محتوا دارای عکس بسیار ارزش خوانایی بیشتری دارد تا محتوایی که عکس نداشته باشد پس حتما از تصاویر استفاده کنید چون برای موتور های جستوجو گوگل هم مهم می باشد.

از کلمات مهم محتوا غافل نشوید

کلمات مهم در محتوا را از بقیه کلمات متمایز کنید تا خوانایی بهتری داشته باشد و برای این کار می توانید کلمه مورد نظر را بولد کنید و رنگ متنش را تغییر دهید ولی این نکته را در یاد داشته باشید که در این کار افراط نکنید چون شکل بدی در محتوا ایجاد می کند.

استفاده از لینک های داخلی در تولید محتوا

لینک های داخلی بسیار در پیشرفت سایت ما تاثیر دارد و باید به درستی از آن ها استفاده کنید ، لینک داخلی در محتوا باید اصولی باشد و در لینک داخلی دقت داشته باشید که به صفحه ، برگه ، نوشته یا هر چیز دیگری که می خواهید لینک بدهید هم موضوع همین محتوا شما باشد.

لینک های داخلی بسیار برای موتور های جستوجو مهم هستند و نکته بالا را در تولید محتوا بهینه شده به یاد داشته باشید .

کپی از محتوا بقیه ممنوع

به هیچ عنوان کپی نکنید که عواقب بسیاری بدی برای سایت شما در پی دارد و هر کاری هم که بخوای بکنید که از چشم گوگل پنهان باشد ، اشتباه است چون موتور های جستوجو به راحتی متوجه می شوند و سایت شما را جریمه می کند.

نکته مهم :کاری نکنید که سایت شما از طرف گوگل جریمه شود زیرا اگر این اتفاق بیوفته در بعضی مواقع باید قید دامنه خود را بزنید و دنبال دامنه جدید باشید.

ساخت محتوا با میزان کلمات مناسب

سعد کنید که از محتوای زیر 300 کلمه به هیچ عنوان استفاده نکنید و همیشه بالای 600 کلمه در صورت امکان بالای 1000 کلمه استفاده کنید ولی در این موضوع افراط نکنید.

همیشه سعی داشته باشید که محتوا پر مغز ارائه دهید و یک محتوا پرمغر 600 کلمه ای از یک محتوا بی معنی 1000 کلمه ای 100% بهتر می باشد.

نظم داشتن در انتشار محتوا در سایت

نکته بسیار عالی می باشد که در انتشار محتوا نظم داشته باشید و به این صورت نباشد که یک محتوا امروز داشته باشید و محتوا بعدی را 1ماه دیگر انتشار دهید.

در اوایل شروع سایت همیشه در انتشارات محتوا نظم کافی را داشته باشید و ممکنه ایتدای کار گوگل زیاد مخاطب به سمت مطالب شما ارسال نکند ولی قطعا با تولید محتوا بهینه شده به صورت مداوم و در زمان های معلوم می توانید سایت خود را به گوگل ثابت کنید و آن موقع هست که از داشتن سایت لذت می برید.

 

از آموزش راضی بودین ؟
+1
0
+1
0
+1
0

سلام👋، من امید نوروزی هستم

ابتدا با وردپرس آشنا شدم و بعد از مدتی علاقه به برنامه نویسی پیدا کردم و حالا عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم

شاهکار جدید سازنده قالب وودمارت

قالب فروشگاهی با دمو دیجی کالا و اکالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *