محتوای طولانی یا محتوای ویدیویی: کدام یک مزایای بیشتری برای SEO دارد؟

محتوای طولانی یا محتوای ویدیویی: کدام یک مزایای بیشتری برای SEO دارد؟

آیا آخرین باری را که یک محتوا طولانی و تحقیق شده در بیش از 2000 کلمه یا یک فیلم با کیفیت بالا منتشر کرده اید ، به خاطر دارید؟ اگر این کار را نکنید ، احتمالاً فکر می کنید هیچ فایده ای ندارد که وقت و تلاش خود را صرف یک پست کنید. با این حال ، کارشناسان SEO ادعا می کنند که هم محتوای طولانی و هم فیلم های با ساختار خوب ، رتبه سئو شما را به طرز شگفت انگیزی افزایش می دهد. زمان و انرژی ای که صرف می کنید تا محتوای خود را ارزشمند و نشانه گذاری کنید ، پاداش دریافت می کنید به ما اعتماد کنید.

این به شما بستگی دارد که کدام را برای تبلیغ وب سایت یا نمایان شدن محتوا انتخاب کنید. ما این موضوع را به بخش های قابل هضم تقسیم می کنیم تا به شما در درک امتیازات داشتن محتوا و ویدئوهای طولانی و همچنین انتخاب بهترین ها برای کسب و کار خود کمک کنیم.

محتوای طولانی مدت چیست؟

چندین نظر بحث برانگیز در مورد طول محتوای طولانی وجود دارد. برخی افراد محتوای طولانی را شامل 700 تا 1000 کلمه فرض می کنند. دیگران فکر می کنند محتوای آن بیش از 3000 کلمه است. در هر صورت ، این محتوا است که اطلاعات عمیقی در مورد یک موضوع خاص ارائه می دهد. بسته به موضوع مورد بحث ، دامنه ، مخاطب و اهداف مورد نظر ، تعداد کلمات ممکن است متفاوت باشد.

بیش از 40 درصد مردم ادعا می کنند که محتوای نوشته شده جذاب ترین نوع برای ایجاد ترافیک است. بنابراین اگر محتوای شما به خوبی ساختار یافته و خوب نوشته شده باشد ، شانس شما برای به دست آوردن نتایج بهتر زیاد است.

محتوای طولانی مدت رتبه های بالاتری را در نتایج جستجو ارائه می دهد

تحقیقات نشان داده است که گوگل سایت های غنی از محتوا را ترجیح می دهد و این کلید موفقیت رتبه بندی SEO شما است. مطالعه میانگین طول محتوا در 10 نتیجه برتر جستجوها نشان داد که پست های دارای رتبه برتر معمولاً بیش از 2000 کلمه هستند. این پست ها معمولاً مفصل ، آموزنده هستند و موضوع خاصی را به طور عمیق پوشش می دهند. محتوای مختصر دیگر هدف نیست. اگر می خواهید در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشته باشید ، محتوای طولانی مدت ، دوره را منتشر کنید. 

محتوای طولانی مدت ارزش خواننده بهتری ایجاد می کند

یک تصور غلط رایج وجود دارد که مردم مطالب طولانی مدت را نمی خوانند. این طرز فکر باعث می شود بازاریابان زمان و منابع بیشتری را برای ایجاد چند قطعه کوتاه تر برای خوانندگان خود اختصاص دهند. در رسانه های اجتماعی ، این تاکتیک ممکن است کار کند. در واقع ، تجزیه و تحلیل های متعدد نشان داده است که هنوز وقت گذاشتن بیشتر بر روی محتوای عمیق ارزشمند است ، زیرا خوانندگان بسیار علاقه مند ، که به دنبال اطلاعات قابل اعتماد هستند ، آماده هستند تا زمان خود را برای خواندن مقالات طولانی مدت صرف کنند. 

البته افرادی هستند که فقط متن یا سرفصل ها را اسکن می کنند ، اما این نباید مانع شما شود. تحقیقات نشان می دهد که محتوای طولانی با تعداد کلمات بالای 2500 بیشترین رسانه ها را به اشتراک می گذارد.

محتوای طولانی مدت زمان ماندگاری را افزایش می دهد

آیا تا به حال متن نوشتاری را در چند ثانیه اول باز شدن بسته اید؟ برخلاف فیلم ها ، این اتفاق به ندرت رخ می دهد. مردم باید بخوانند تا بفهمند آیا محتوا همان چیزی است که به دنبال آن هستند یا نه. منطقی است که آنها برای مطالعه به زمان نیاز دارند. هرچه محتوای ارائه شده شما طولانی تر باشد ، خواننده زمان بیشتری را برای صفحه وب شما صرف می کند. Google از این زمان اقامت به عنوان شاخصی برای کیفیت و قابلیت اطمینان محتوا استفاده می کند. اگر خوانندگان مدت زمانی را در صفحه شما صرف کنند ، گوگل رتبه سئو بالاتری را به شما پاداش می دهد.

محتوای طولانی شکل ، تبدیل را افزایش می دهد

مهم نیست قطعات محتوای کوتاه چقدر مفید باشند ، به ندرت نرخ تبدیل خوانندگان را افزایش می دهند. این امر به این دلیل است که مشاغل ساده ترین راه را برای فعال نگه داشتن صفحه خود انتخاب کرده اند ، یعنی ارسال مطالب کوتاه و مفید. هنگامی که خوانندگان با منبع بی پایان محتوای کوتاه ساختار مشابه مواجه می شوند ، معمولاً از این موارد صرف نظر می کنند و در عوض محتوای با کیفیت بالا و طولانی را جستجو می کنند.

محتوای طولانی شکل اقتدار ایجاد می کند

وقتی نیازها و خواسته های مخاطب موردنظر خود را تشخیص دهید ، متوجه خواهید شد که چه محتوایی علایق مخاطبان شما را برآورده می کند. اگر محتوای شما آموزنده ، مملو از حقایق و مثال ها باشد ، به سازندگان آن اعتماد می بخشد. محتوای جامع و بینش انگیز ، تصور اقتدار را ایجاد می کند.

محتوای ویدئویی چیست؟

هر نوع قالب محتوایی که شامل ویدئو باشد ، محتوای ویدیویی نامیده می شود. رایج ترین اشکال محتوای ویدئویی کوتاه یا بلند ارائه های ضبط شده ، ویدئوهای زنده ، GIFS متحرک ، وبلاگ ها و غیره است. امروزه اکثر ویدئوهای بازاریابی در قالب ویدئوی کوتاه ایجاد می شوند و طول آنها معمولاً از دو دقیقه بیشتر نمی شود. با این حال ، طول ویدئو بسته به بستری که در آن اشتراک گذاری یا جاسازی می کنید ، و همچنین نوع اطلاعاتی که می خواهید انتقال دهید ، متفاوت است. 

ویدئو باعث ایجاد ترافیک عظیم می شود

ویدئو یک ابزار ارزشمند برای هدایت ترافیک گسترده به وب سایت شما است. با این حال ، بسته به کسب و کار و تخصص شما ، آمار ممکن است متفاوت باشد. همه ویدئوها با سئو سازگار نیستند و همه آنها نتایج یکسانی نخواهند داشت. داشتن ویدئو در صفحه شما نه تنها به شما کمک می کند تا از جستجوهای ویدئویی بیننده ایجاد کنید ، بلکه باعث می شود صفحه شما در برخی از جستجوهای مربوطه ظاهر شود. این امر باعث افزایش دید و رتبه بندی صفحه می شود. تحقیقات نشان می دهد که محتوای ویدئویی می تواند ترافیک ارگانیک شما را تا 157 درصد افزایش دهد و به عنوان موثرترین قالب محتوا برای افزایش ترافیک به وب سایت شما در نظر گرفته می شود.

محتوای ویدئویی منجر به افزایش CTR می شود

بسیاری از مردم به جای خواندن متن ، فیلم تماشا می کنند. هنگامی که افراد در حال انجام جستجوها هستند ، تمایل دارند روی نتایج حاوی ویدیو کلیک کنند. ویدئو راهی قدرتمند برای برقراری ارتباط بین نام تجاری شما و ایجاد روابط و ارتباطات احساسی با مشتریان است. اگر می خواهید مشتریان شما اقدامی انجام دهند ، پس به افزودن ویدیو به ایمیل های خود توجه کنید.

محتوای ویدئویی شانس شما را برای رتبه بندی صفحه اول افزایش می دهد

آیا توجه کرده اید که گوگل ویدئوها را به عنوان پاسخ پیشنهادی به پرسش ها نشان می دهد؟ بر اساس برخی مطالعات ، سایت هایی که محتوای ویدئویی دارند 53 درصد بیشتر در رتبه اول صفحه اول گوگل قرار دارند. این به دلیل مدت زمان استفاده از Google برای قضاوت در مورد صفحات وب است. ویدئوها کاربران را تشویق می کند تا زمان بیشتری را در صفحه وب خود صرف کنند. این مزیت توسط بسیاری از مشاغل استفاده می شود که از فیلم های محصول برای آموزش مشتریان خود ، تبدیل بازدیدکنندگان و اطمینان از رتبه های بالاتر استفاده می کنند.

محتوای ویدئویی بیشتر بک لینک کسب می کند

در واقع 46 درصد از رتبه سایت توسط لینک ها تعیین می شود. هرچه لینک های وب سایت شما بیشتر باشد ، رتبه بالاتری خواهید داشت. اگر از وب سایت های مربوطه که دارای Domain Authority (DA) بالایی هستند بک لینک دریافت می کنید ، رتبه شما بالا می رود. این امر باید به طور طبیعی اتفاق بیفتد ، زیرا Google به راحتی تبلیغات پولی را از سایت های غیر مرتبط کشف می کند. اگر بتوانید از وب سایت های دارای رتبه بالا بک لینک بگیرید ، رتبه شما را نیز افزایش می دهد.

کدام یک را باید انتخاب کنید؟

یک استراتژی محتوا طولانی مدت شما را به عنوان یک متخصص در موضوعی قرار می دهد و به شما این امکان را می دهد که رتبه بالاتری کسب کنید و دید و فرصت های بیشتری را برای ایجاد اعتبار برند خود فراهم کنید. مردم تمایل بیشتری به استفاده از محتوای طولانی دارند ، که تعامل بیشتر ، زمان بیشتر ، افزایش سهام اجتماعی و حتی افزایش رتبه را فراهم می کند. 

در همین حال ، ویدیوها با بینندگان ارتباط احساسی برقرار می کنند. این استراتژی توسط بسیاری از مارک های معروف برای جلب اعتماد مخاطبان و قرار گرفتن خود در مقام قدرتمند از آنها استفاده می شود. علاوه بر این ، مطالب ویدئویی بیشتر از متن ها و تصاویر اشتراک اجتماعی دارند ، باعث ایجاد ترافیک عظیم و افزایش فرصت ها برای داشتن رتبه صفحه اول می شوند. حتی با وجود یک فیلم کوتاه ، شما همچنان می توانید حجم زیادی از اطلاعات را منتقل کرده و به نام تجاری خود اعتماد ایجاد کنید.

استفاده از این دو تاکتیک در کنار هم رتبه های شما را از جدول خارج می کند. با این حال ، اگر شما نیاز به انتخاب یکی از آنها دارید ، محبوبیت روزافزون پلتفرم های ویدئویی به این معنی است که محتوای ویدئویی همیشه ترجیح داده می شود. ما شخصاً محتوای مکتوب را ترجیح می دهم ، اما تحقیقات گسترده ثابت می کند که ویدئو یکی از موثرترین تاکتیک ها برای افزایش رتبه و افزایش آگاهی است در حالی که از درصد تعامل بیشتر از سایر قالب های محتوایی برخوردار است.

از آموزش راضی بودین ؟
+1
2
+1
0
+1
0

سلام👋، من امید نوروزی هستم

ابتدا با وردپرس آشنا شدم و بعد از مدتی علاقه به برنامه نویسی پیدا کردم و حالا عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم

شاهکار جدید سازنده قالب وودمارت

قالب فروشگاهی با دمو دیجی کالا و اکالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *