چه چیزی به یک استراتژی موثر SEO تبدیل می شود؟

چه چیزی به یک استراتژی موثر سئو تبدیل می شود؟

در مورد پیچیدگی بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) بحثی وجود ندارد و قطعاً نمی توان انکار کرد که یک استراتژی بهینه سازی قوی موتورهای جستجو چقدر پیچیده است. به راحتی می توانید با عوامل رتبه بندی حواس خود را پرت کنید یا تنها بر یک جنبه کوچکتر از سئو تمرکز کنید بدون اینکه وقت بگذارید و به تصویر بزرگتر بپردازید. با این حال ، مدیریت موفقیت آمیز کمپین سئو شما نباید آنقدر پیچیده باشد که به نظر می رسد. در این مقاله ، ما در مورد آنچه که در استراتژی سئو موثر است ، به شما و کسب و کار خود برای دستیابی به موفقیت آنلاین و بهبود رتبه خود در نتایج جستجوی ارگانیک ، بحث می کنیم.

سئو چیست؟

به منظور درک کامل تفاوت های ظریف در مورد ایجاد یک کمپین بهینه سازی موتورهای جستجو ، ابتدا باید بدانیم سئو چیست . سئو را می توان به عنوان فرایند بهینه سازی وب سایت از طریق استفاده از تکنیک های مختلف تعریف کرد تا کاربران بتوانند بهترین پاسخ ممکن را برای هر گونه پرسش در نتایج جستجوی ارگانیک ارائه دهند. این بدان معناست که برای اجرای یک کمپین سئو موفق ، مشاغل نیاز به درک خوبی از موتورهای جستجوی محبوب مانند Google و همچنین بازار هدف خود دارند . با آگاهی از موتورهای جستجو و مشتریان ، شرکت ها می توانند روش های مختلف سئو شده و آزمایش شده سئو را برای بهبود رتبه خود ، افزایش سرنخ ها و ترافیک ارگانیک به سایت خود در نتیجه ، پیاده کنند.

مبانی یک کمپین سئو موفق

به زبان ساده ، یک استراتژی بهینه سازی قوی موتورهای جستجو را معمولاً می توان به چهار حوزه اصلی تقسیم کرد ، و اینها باید به عنوان پایه ای قوی برای همه و همه تلاش های سئو کسب و کار شما شکل بگیرد. این چهار حوزه کلیدی عبارتند از:

 • محتوا
 • سئوی خارج از صفحه
 • سئوی داخلی
 • سئو فنی

نقش مهم محتوا در سئو

محتوا یکی از مهمترین ارکان یک کمپین سئو موفق است. این به کسب و کار شما کمک می کند تا خدمات یا محصولاتی را که می توانید به آنها ارائه دهید ، بگوید. مهم نیست که طراحی وب سایت شما از نظر بصری چقدر جذاب باشد ، در نهایت این محتوای شما است که به مشتریان شما همه آنچه را که باید در مورد شما و کسب و کار شما بدانند می گوید ، بنابراین این یک عامل حیاتی است که نباید از آن غافل شد.

برای مشاغلی که به مشتریان خود خدمات ارائه می دهند ، محتوایی که برای ارائه در وب سایت شرکت خود انتخاب می کنید باید در یکی از این سه دسته قرار گیرد:

 • محتوای خدماتی که به مخاطبان هدف شما می گوید که کسب و کار شما چه کار می کند
 • محتوای مرجع ، جزئیات اینکه چرا مشتریان باید همکاری با شرکت شما را انتخاب کنند
 • محتوای بازاریابی

تلاش های بازاریابی محتوا در نهایت می تواند کمپین بهینه سازی موتور جستجوی شما را بهم بریزد یا از بین ببرد ، اما به سختی می توانید از این موضوع اطمینان حاصل کنید که نه تنها محتوای با کیفیت بالا را به طور منظم در وب سایت شرکت خود بارگذاری می کنید بلکه محتوایی را نیز تحت تأثیر قرار دهید. هم برای خوانندگان و هم برای صنعتی که کسب و کار شما در آن فعالیت می کند ارزشمند است.

بازاریابی محتوا یک راه بسیار موثر برای ارتباط با مشتریان شما است ، به این ترتیب به مشتریان جدید می گویند که شما و نام تجاری شما وجود دارند ، اما همچنین تلاش می کند تا مشتریان قبلی خود را از آنچه شرکت شما ارائه می دهد ، یادآوری کند. به همین دلیل ، اطمینان از این که محتوایی که می نویسید به جای جلوگیری از بازاریابی محتوای کسب و کار شما ، به بهبود آنها کمک می کند بسیار مهم است. چند راه سریع و آسان برای بهبود بازاریابی محتوا وجود دارد:

 • به اصل مطلب برسید . یکی از مهمترین مواردی که هنگام نوشتن محتوا برای وب سایت شرکت خود باید در نظر داشته باشید این است که نه تنها برای چه کسی محتوا می نویسید ، بلکه دلیل این است که در وهله اول محتوا را می نویسید. هدف اصلی هر محتوایی که ایجاد می کنید این است که خوانندگان خود را در مورد موضوع موردنظر آموزش دهد و به سوالات احتمالی آنها پاسخ دهد ، نه این که کسب و کار شما را افزایش داده یا بیش از حد تبلیغ کند. این بدان معنا نیست که محتوای شما نمی تواند شامل لینک هایی به خدمات شرکت یا پست های وبلاگ شما باشد ، در صورتی که آنها اطلاعات مفیدی را در اختیار خوانندگان شما قرار دهند ، اما محتوای شما نباید مانند یک تبلیغ برای کسب و کار شما خوانده شود. سعی کنید هر محتوایی را که می نویسید دقیق نگه دارید.
 • تحقیق کنید . برای به دست آوردن هرگونه اعتبار در زمینه خود ، مهم است که همه موضوعاتی که در مورد آنها می نویسید به خوبی مورد تحقیق قرار گرفته باشند ، و اطمینان حاصل کنید که خطر ارائه اخبار جعلی به خوانندگان خود را ندارید. بررسی واقعیت باید جنبه کلیدی استراتژی بازاریابی محتوایی شما باشد و به شما کمک می کند تا از انتشار هرگونه اطلاعات نادرست در وب سایت شرکت خود جلوگیری کرده و همچنین به طور کلی سطح اعتبار خود را افزایش دهید.
 • 5 وات را به خاطر بسپارید . اگرچه ممکن است این یک نکته ساده به نظر برسد ، اما یک قانون سریع و آسان است که می توانید از آن پیروی کنید تا اطمینان حاصل کنید که نوشته های شما برای خوانندگان شما آموزنده و ارزشمند است. این 5W عبارتند از: چه کسی ، چه چیزی ، چه زمانی ، کجا و چرا. این یک قاعده است که شما باید در تمام تلاش های خود برای نوشتن محتوا که در حال ایجاد یک صفحه فرود جدید ، یک صفحه خدمات یا حتی یک مقاله خبری برای وبلاگ شرکت خود هستید ، اعمال کنید. 5Ws یک روش نوشتاری است که به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که هیچ اطلاعات مهمی از دست نرفته یا هیچ سوالی بی پاسخ نمانده است ، و این را به ابزاری ایده آل در هنگام انجام هرگونه کار بازاریابی محتوا تبدیل می کند.

سئوی خارج از صفحه

بهینه سازی موتورهای جستجوی خارج از صفحه لازمه تلاش برای ایجاد قدرت سایت شما از طریق ایجاد لینک های با کیفیت بالا از منابع خارجی مربوطه است ، و این اغلب می تواند برای کسانی که نمی دانند از  کجا شروع کنند کار دلهره آور باشد .

لینک سازی اغلب به عنوان راهی مطمئن برای ارتقاء رتبه وب سایت کسب و کار شما در نتایج جستجوی ارگانیک اشتباه تعبیر می شود. با این حال ، این روش بیشتر برای افزایش آگاهی از نام تجاری شما و کسب قدرت در نظر موتورهای جستجو از طریق ایجاد لینک های مرتبط از سایر صفحات خارجی با اعتبار بالا است که اطلاعاتی که شما و شرکت شما ارائه می دهند ممکن است دارای ارزش باشد. کار برای ارائه پست های مهمان با کیفیت و آموزنده به سایر وب سایت های حوزه شما راهی عالی برای انجام این کار است.

سئوی داخلی

چندین عنصر SEO در صفحه وجود دارد که به ایجاد یک کمپین SEO قوی و موفق کمک می کند که به وب سایت شرکت شما کمک می کند تا در نتایج جستجوی ارگانیک رتبه بندی شود ، به این معنی کzه گاهی اوقات دانستن اینکه از کجا باید شروع کنید دشوار است. با این حال ، بهینه سازی روی صفحه می تواند یک کار نسبتاً ساده باشد ، که اینها مهمترین زمینه هایی هستند که باید بر آنها تمرکز کنید:

 • دعوت به عمل
 • مطالب خوب
 • تحقیق در مورد کلمات کلیدی
 • توضیحات متا
 • برچسب های عنوان
 • دوستی با URL
 • تجربه کاربر و دسترسی به سایت

با تمرکز بر این زمینه های کلیدی ، می توانید با موفقیت در بهینه سازی سایت شرکت خود ، شانس خود را برای رتبه بندی بالا و رسیدن به مخاطبان مورد نظر افزایش دهید.

سئو فنی

سئوی فنی تضمین می کند که موتورهای جستجوی محبوب مانند Google قادرند با موفقیت به صفحات وب شما دسترسی پیدا کرده و وب سایت شما را به راحتی حرکت دهند. اگر موتورهای جستجو نتوانند به محتوای موجود در وب سایت شما دسترسی پیدا کنند ، چگونه خواهند دانست که شما را در کجا رتبه بندی می کنند؟

سئوی فنی همراه با سئوی داخلی است شما نمی توانید یک کمپین سئو موفق را تنها با یکی یا دیگری اجرا کنید. به همین دلیل ، مهم است که سوالات زیر را برای بهینه سازی عناصر فنی SEO سایت خود از خود بپرسید:

 • آیا موتورهای جستجو می توانند وب سایت شرکت شما را جستجو کنند؟
 • آیا سایت شما برای موبایل مناسب است؟
 • آیا موتورهای جستجو قادر به شناسایی صفحاتی هستند که می خواهید در نتایج جستجو نشان داده شوند؟
 • آیا سایت شما سلسله مراتب واضحی از محتوا را نشان می دهد؟
 • آیا موتور جستجوی CMS وب سایت شما دوستانه است؟

در پایان ، در حالی که تفاوت های زیادی در ایجاد یک کمپین بهینه سازی موتورهای جستجو برای وب سایت شما وجود دارد ، چهار عنصر اصلی وجود دارد که باید بر آنها تمرکز کنید تا مطمئن شوید که استراتژی SEO شما تا آنجا که ممکن است قوی باشد. با تمرکز بر این نکات کلیدی ، کسب و کار شما می تواند برای ایجاد یک کمپین SEO موثر که شانس موفقیت آنلاین شما را افزایش می دهد ، کار کند.

از آموزش راضی بودین ؟
+1
16
+1
0
+1
0

سلام👋، من امید نوروزی هستم

ابتدا با وردپرس آشنا شدم و بعد از مدتی علاقه به برنامه نویسی پیدا کردم و حالا عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم

شاهکار جدید سازنده قالب وودمارت

قالب فروشگاهی با دمو دیجی کالا و اکالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *