khanesite2

معرفی تگ کنونیکال و ایجاد تگ کنونیکال با افزونه سئو

همه ی سئو کاران و مدیران سایت باید با نام کنونیکال و ایجاد تگ کنونیکال آشنا باشند و دلیل اهمیت گوگل به کنونیکال متوجه شدن خودش از محتوا یا صفحه اصلی است که میخواهد ایندکس کند.

در واقع اگر بخواهیم به صورت کلی تعریف کنیم ،وجود چند صفحه ی یکسان در سایت و برای فهمیدن گوگل که کدوم صفحه ارزش بیشتری داره از تگ کنونیکال استفاده می کنیم.

خب یک مثال می زنیم ، فرض کنید شما 3 صفحه ی یکسان و با موضوع نزدیک به هم دارید میخواهید صفحه 1 در جستوجوی گوگل نشان داده شود ،در اینجا میایم صفحه ی 2 و 3 را به صفحه ی 1 کنونیکال می دهیم ، با این کار گوگل راحت تر ایندکس می کند و متوجه می شود که صفحه ی 1 برای شما ارزش بیشتری دارد.

اگر از تگ کنونیکال استفاده نکنیم گوگل خودش دست به کار می شود و میاید از نظر خودش به  یکی از صفحه ها ارزش میدهد و اینکار ممکنه برای ما گرون تموم شود و اصلا اون صفحه ی مورد نظر ما نباشد.

نکته مهم : هیچ وقت به صفحه ای که کنونیکال داده اید دوباره به صفحه ی قبلی کنونیکال ندهید ، یعنی وقتی از صفحه ی 2 به 1 کنونیکال دادید دیگه برای صفحه ی 1 به صفحه 2 استفاده نکنید.شما می توانید صفحه 1 را به خودش کنونیکال بدهید که این کار را بیشتر افراد انجام میدهد و از نظر گوگل هم مشکلی ندارد و نمره مثبتی است.

در این شرایط اشتباه کنید گوگل گیج میشود و ممکنه اون کیفیت لازم را برای شما در بر نداشته باشد و به هدف خود نرسید پس این نکته را به یاد داشته باشید.

تگ کنونیکال فقط برای لینک های داخلی استفاده نمی شود و شما می توانید برای لینک های خارجی خود هم استفاده کنید و هر کدام برایتان مهم تر است به آن صفحه ارزش دهید.

حالا شما مفهوم کلی تگ کنونیکال را به یاد داری و میدانید که به چه شکل است ،در این مقاله از خانه سایت اگر از وردپرس استفاده میکنید، می خواهیم نحوه ایجاد تگ کنونیکال را آموزش دهید پس با ما همراه باشید.

آموزش تصویری ایجاد تگ کنونیکال با افزونه سئو

شما میتوانید به راحتی و با نصب یکی از بهترین افزونه های سئو سایت وردپرس از قابلیت تگ کنونیکال استفاده کنید و بدون نیاز به کد نویسی این افزونه به صورت خودکار برای شما تگ کنونیکال را اضافه میکند.

پیشنهاد می کنیم حتما از این افزونه استفاده کنید بسیار قدرتمند است در زمینه سئو و در دو نسخه رایگان و پولی موجود است که نسخه رایگان آن بسیار کاربردی است و بیشتر نیاز های ما را برآورده میکند.

استفاده از این افزونه برای ایجاد تگ کنونیکال بسیار آسان است و در ایتدا باید افزونه را نصب کنیم و در بخش پیشخوان وردپرس به قسمت افزونه ها>افزودن می رویم و در باکس جستوجو Yoast SEO را تایپ میکنیم و  اقدام به نصب و فعال سازی افزونه سئو میکنیم.

معرفی تگ کنونیکال و ایجاد تگ کنونیکال با افزونه سئو
معرفی تگ کنونیکال و ایجاد تگ کنونیکال با افزونه سئو

بعد از فعال سازی افزونه سئو به بخش پنل مدیریت وردپرس ما اضافه میشود ، از این برای مدیریت سئو صفحات افزونه سئو در تمام صفحات ما وجود دارد و برای اعمال تنظیمات باید به مدیریت صفحه مورد نظر رفته و در بخش پایین صفحه میبینید که افزونه سئو هم اضافه شده است همانند تصویر زیر می باشد.

معرفی تگ کنونیکال و ایجاد تگ کنونیکال با افزونه سئو
معرفی تگ کنونیکال و ایجاد تگ کنونیکال با افزونه سئو

برای ایجاد تگ کنونیکال باید بر روی بخش پیشرفته افزونه سئو کلیک کنید و در قسمت نشانی قانونی (canonical) آدرس صفحه مورد نظر خود را وارد کنید همانند تصویر زیر که ما به صفحه اصلی خانه سایت لینک داده ایم .

معرفی تگ کنونیکال و ایجاد تگ کنونیکال با افزونه سئو
معرفی تگ کنونیکال و ایجاد تگ کنونیکال با افزونه سئو

دیدید که میشود در وردپرس به همین راحتی از تگ کنونیکال استفاده کرد و به شما پیشنهاد میکنیم که از افزونه سئو بیشتر استفاده کنید چون بسیار برای گرفتن رتبه در گوگل میتوانید به شما عزیزان کمک کند.

از آموزش راضی بودین ؟
+1
2
+1
1
+1
1

سلام👋، من امید نوروزی هستم

ابتدا با وردپرس آشنا شدم و بعد از مدتی علاقه به برنامه نویسی پیدا کردم و حالا عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم

شاهکار جدید سازنده قالب وودمارت

قالب فروشگاهی با دمو دیجی کالا و اکالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *